MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

W dniu 03.12.2021r. odbył się w naszej szkole

Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora  IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. 

Do rozgrywek szachowych przystąpiło 34 zawodników, w tym 5 dziewcząt. Najliczniejszą grupę (17 uczniów) stanowili  zawodnicy z  klas o profilu matematyczno- fizycznym. 

System gry podzielony został na 9 rund  po 10 minut na zawodnika w szwajcarskim systemie gry. Klasyfikacja po poszczególnych rundach prowadzona była dla wszystkich startujących zawodników i dodatkowo dla startujących dziewcząt. Po rozegraniu ostatniej rundy  dwóch zawodników: Maciej Wencelis z klasy 1A i Konrad Nowak z klasy 3A uzyskało taką samą liczbę 8 zwycięstw, a o zdobyciu I miejsca zadecydował miernik Bucholza. Ostatecznie zwycięzcą turnieju został uczeń klasy 3A Konrad Nowak, na drugim miejscu uplasował się Maciej Wencelis z klasy 1A. Trzecie miejsce zajął Tomasz Krajcarz z klasy 3A, a czwarte – Wojciech Malec z klasy 1A. Kolejne miejsca zajęli: V – Tomasz Kołaczyński kl. 3A, VI – Kamil Krzysiek kl. 2C, VII – Michał Terelak kl. 2A, VIII – Martyna Lubiejewska z 2E. 

W klasyfikacji dziewcząt I miejsce zajęła Martyna Lubiejewska z klasy 2E. Srebro wywalczyła  Julia Brożyna z klasy 1B, brąz  Zuzanna Kowalik  również z klasy 1 B. Na czwartej pozycji  uplasowała się Katarzyna Piwowarczyk z klasy 3D, na piątej –  Jagoda Kusiej  z klasy 2E.  

Na zakończenie Mikołajkowego Turnieju Szachowego Pani Dyrektor wręczyła zwycięzcom puchary i pamiątkowe dyplomy dla każdego z uczestników, pogratulowała wszystkim udziału w jakże trudnej i wymagającej dyscyplinie sportowej, w której o zwycięstwie decyduje strategia przewidywania ruchów przeciwnika . 

Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwał sędzia zawodów – Pan Leszek Jarosz, Prezes Klubu Szachowego Victoria-Komplexbud Kielce. Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi za to, że znalazł dla nas czas i że mogliśmy zorganizować takie zawody w naszej szkole. 

Autor: prof. K. Zieliński

Previous Article
Next Article