Sport

*************************************

ROK SZKOLNY 2023/2024

*************************************

MAŁA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ

W dniu 19.04.2024 zakończyła się Mała Liga Piki Ręcznej w której uczniowie IV LO brali udział. Rozgrywki były podzielone na dwa etapy. W pierwszym etapie 20.03.2024 rywalizowaliśmy w grupie eliminacyjnej
z ZST Łopuszno, II LO w Starachowicach oraz ZSCKR Sichów Duży. Z dwoma zwycięstwami przechodzimy
do półfinałów rozgrywek, gdzie lepszy okazuję się zespół   ZST Skarżysko Kamienna i to oni wchodzą do wielkiego finału zawodów. Mecze o medale zostały rozegrane na Hali Legionów, i tym razem musieliśmy uznać wyższość rywala, mecz o brązowy medal przegrywamy z PZS Chęciny 14:26. W końcowym rozrachunku zajmujemyIV miejsce w całym turnieju, Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Bernacki , Jakub Borowiec, Karol Dudzik, Bartłomiej Gawęcki, Kacper Jagodzki, Karol Kołomański, Andrzej Krzysiek, Bartłomiej Lis, Szymon Litwin , Antoni Mańczyk, Jakub Mochocki, Oskar Skrzeczowski, Łukasz Stróżyk.
***************************************************************************************************************

III MISTRZOSTWA IV LO W WYCISAKNIU
SZTANGI NA ŁAWCE POZOMEJ

W dniu 05.04.2024 r. odbyły się w Naszej Szkole III Szkolne Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi na Ławeczce Poziomej. Do udziału w zawodach zgłosiło się 15 zawodników 3 dziewcząt  i 12 chłopców. Zawody w kategorii dziewcząt i chłopców odbyły się w kategorii  OPEN  gdzie o klasyfikacji końcowej decydował wynik zaliczonego boju podstawiony do współczynnika Wilks”a  , który uzależniony jest od wagi ciała każdego ze startujących zawodników. Po oficjalnym ważeniu wszystkich zawodników  i uroczystym otwarciu zawodów przez Panią Dyrektor Edytę Lato  rozpoczęły się zawody. Pierwsze wystartowały  dziewczęta. Każda  z  zawodniczek  miała  możliwość wykonania 3 boje – podejścia do zadeklarowanego ciężaru na sztandze. Po zakończeniu wszystkich bojów w kategorii dziewcząt zwyciężyła Majchrzak Natalia z klasy 4 A podnosząc ciężar 45 kilogramów. Na drugim miejscu uplasowała sie Różycka Oliwia z klasy 4 B z ciężarem 42,5 kilograma  a trzecią pozycje zajęła Julia Głowacz  z klasy 4 E z wynikiem 25 kilogramów. Po zakończeniu zmagań dziewcząt do rywalizacji przystąpili chłopcy którzy również startowali w kategorii OPEN. Po niezwykle emocjonujących zmaganiach i biciu czasami swoich rekordów życiowych w trzecim podejściu, zwycięzcą zawodów w kategorii chłopców został Kamiński Michał z klasy 4 A który podniósł ciężar 112,5 kg uzyskując wynik 82,46 pkt . Drugie miejsce zajął Borowiec Jakub z klasy  2 D, który podniósł ciężar 115 kg i uzyskał wynik 81,57 pkt. Trzecią lokatę zajął Piotr Dziedzic uczeń klasy 2 A zaliczając bój z ciężarem 120 kg i uzyskując wynik 75,08 pkt. Na zakończenie zawodów sportowych Pani Dyrektor Lidia Laskowska wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy a  zwycięzcom rywalizacji  puchary oraz  pogratulowała wszystkim uczestnikom zawodów udanej rywalizacji sportowej.
***************************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC W WYCISKANIU
SZTANGI W POZYCJI LEŻĄĆ

W dniu 27.03.2024 r w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K.Norwoda w Kielcach , odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Kielc w Wyciskaniu Sztangi w Pozycji Leżąc. Zawody podzielone były na dwie kategorie – dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt + 63 kg Naszą Szkołę reprezentowało dwie zawodniczki : Waldon Estera z klasy 4 C i Tamborowska Aleksandra z klasy 2 C. Obie zawodniczki zaliczyły po dwa boje . Tamborowska Aleksandra zajęła 8 miejsce z wynikiem 40 kg a Waldon Estera 10 miejsce z wynikiem 30 kg. W zawodach chłopców rywalizacja odbyła się w 5 kategoriach wagowych  do 66kg , do 74kg, do 83 kg , do 93 kg i powyżej 93 kg. Naszą Szkołę w zawodach reprezentowało 3 zawodników  Kamiński Michał z klasy 4 A w kategorii wagowej do 74 kg oraz  Kania Piotr i Stępień Wojciech  w kategorii wagowej do 83 kg. Kamiński Michał w ostatnim boju podniósł ciężar 107,5 kg co ostatecznie dało mu 8 miejsce w swojej kategorii wagowej. W kategorii wagowej
do 83 kg Piotr Kania zaliczył ciężar 120 kg i uplasował się na 6 miejscu a Wojciech Stępień 107,5 kg co dało mu
11 pozycję w klasyfikacji końcowej. Ogólnie w Mistrzostwach wystartowało 18 zawodniczek i 92 zawodników
ze szkół ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego.
***************************************************************************************************************

DRUŻYNOWE MISTORZSTWA KIELC
W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

W dniu 19.03.2024 odbyły się finały Drużynowych Mistrzostw Kielc Dziewcząt w Tenisie Stołowym. Reprezentacja IV LO w składzie Natalia Pniewska 3B oraz Zofia Wójcicka 4E uplasowały się na 6 miejscu.
***************************************************************************************************************

SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

W roku szkolnym 2023/2024 na przełomie stycznia i lutego odbył się Naszej Szkole Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców dla klas I i II. Do turnieju zgłosiło sie 10 drużyn z klas 1 A , 1 E, 1 B, 1 G, 2 C, 2 D, 2 A, 2 E, 2 G i 2B. W pierwszej fazie rozgrywek mecze były rozgrywane systemem pucharowym. W wyniku losowania naprzeciwko siebie stanęły drużyny z klas : 1 E – 2 G, 2 C – 2 D, 1 G – 2 B, 1 A – 2 A, 1 B – 2 E
Wyniki poszczególnych meczy rundy wstępnej rozgrywek. Z dalszych gier odpadły drużyny z klas 1 E , 2 C,
1 G , 1 A  i 1 B. Do rozgrywek finałowych awansowało 5 drużyn  z klas 2 A, 2 B , 2 E , 2 D i 2 G. W tej części rozgrywek mecze rozgrywane  były w systemie każdy z każdym  do dwóch wygranych setów. W przypadku remisu w setach 1 : 1 o zwycięstwie decydował tie-break  rozgrywany do 15 punktów. W przypadku remisu 14: 14 i niemożności osiągnięcia przewagi dwóch punktów o zwycięstwie  w decydującym secie decydowało zdobycie 17 punktu. Po rozegraniu  9  meczy zwycięzcą Turnieju został klasa 2 A , drugie miejsce zajęła klasa 2 B na trzecim miejscu uplasowała się klasa 2 E a miejsca czwarte i piąte kolejno zajęła klasa 2 D i 2 G. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie sportowym o czym świadczy zamieszczona poniżej tabela końcowa rozgrywek. Na zakończenie każda z drużyn biorących udział w  turnieju otrzymała pamiątkowe dyplomy i gratulacje od Dyrekcji Szkoły za sportową postawę i sportowego ducha rywalizacji.

Reprezentanci poszczególnych klas – Finały Rozgrywek Turnieju :

KLASA 2 A

 1. POŁEĆ KACPER
 2. STĘPIEŃ WOJCIECH
 3. SPELAK JAKUB
 4. WITKOWICZ MACIEJ
 5. ADRIAN KOŁODZIEJCZYK
 6. JAKUB OŁUBIEC
 7. PIWOWARCZYK ŁUKASZ
 8. JAN SZCZEPSKI
 9. KAROL  DUDZIK
 10. OLEKSANDR  MINZOV

KLASA 2 B

 1. KNEZ KRYSTIAN
 2. PIOTR TRACZ
 3. GRECAK FRANCISZEK
 4. KOBOS KAMIL
 5. OBARA MIŁOSZ
 6. ALAN STĘPIEŃ
 7. KOZIEŁ DOMINIK
 8. PAWEŁ KOZIEŁ
 9. MICHAŁ CHARUBA
 10. MIŁOSZ  BIAŁY

KLASA 2 E

 1. GAŁKIEWICZ WOJCIECH
 2. BARTOSZ GRUSZKA
 3. PIOTR JÓZEFIK
 4. TOKARSKI  ŁUKASZ
 5. FĄFARA PIOTR
 6. DZIEWIĘCKI GAWEŁ
 7. OSZUŚCIŃSKI RADOSŁAW
 8. WĘCEK KAROL
 9. CHYLA SEBASTIAN

KLASA 2 G

 1. DURLEJ DAWID
 2. LIPIEC WOJCIECH
 3. DOMAGAŁA PIOTR
 4. CUDZIK RAFAŁ
 5. SWAT KRZYSZTOF
 6. DĄBROWSKI PIOTR
 7. MIERNIK MAKSYMILIAN

KLASA 2 D

 1. LITWIN SZYMON
 2. MASZKIEWICZ SZYMON
 3. FĄFARA ROBERT
 4. NIERODA KAROL
 5. JAGODZKI KACPER
 6. PALACZ WIKTOR
 7. BOROWIEC JAKUB

***************************************************************************************************************

SZKOLNA LIGA TENISA STOŁOWEGO

W dniach 07-08.03.2024 odbyła się III runda Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowały: Gabriela Pakuła 2A, Maria Deneka 1B, Wiktoria Kopacz 2B, Weronika Gola 3A, Wiktoria Masłowska 3D, Natalia Pniewska 3B.
***************************************************************************************************************

I INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W SZACHACH SZYBKICH

06.03.2024 r. w Centrum Kształcenia AWANS w Kielcach odbyły się pierwsze indywidualne Mistrzostwa Kielc Szkół ponadpodstawowych w Szachach Szybkich. Do turnieju zgłosiło się 38 zawodników i 10 zawodniczek z kieleckich szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów. W kategorii chłopców wystartowało 5 zawodników : MALEC WOJCIECH , WENCELIS MACIEJ , KARWATA MACIEJ , CHOJNACKI KAMIL I DZIĘDZIELA MIKOŁAJ a kategorii dziewcząt DOMAGAŁA AMELIA. Mecze w kategorii chłopców rozgrywane były w systemie szwajcarskim i były przewidziane na 7 rund. W kategorii dziewcząt obowiązywał system gry każdy z każdym i obejmował 9 rund. Po rozegraniu wszystkich rund w kategorii dziewcząt i chłopców dwoje naszych reprezentantów uplasowało się na punktowanych miejscach. W kategorii dziewcząt DOMAGAŁA AMELIA z klasy 3 A zajęła 4 miejsce a w kategorii chłopców MALEC WOJCIECH zajął 6 pozycję. Pozostałe miejsca naszych reprezentantów : WENCELIS MACIEJ – 9, KARWATA MACIEJ – 11, CHOJNACKI KAMIL – 21, DZIĘDZIELA MIKOŁAJ – 29
***************************************************************************************************************

WARSZTATY BOKSERSKIE

W dniu 06.02 odbyły się w naszej szkole warsztaty z elementami boksu. Naszymi gośćmi byli trenerzy z Kieleckiego Klubu Bokserskiego RUSHH: Daniel Adamiec, Michał Frelik i Karolina Kobiec. Uczniowie mieli możliwość czynnego uczestniczenia w profesjonalnym treningu bokserskim. Młodzież wykazująca zainteresowanie tą dyscypliną została zaproszona na treningi do klubu.
***************************************************************************************************************

III SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

30.01.2024 odbył się  II Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Każdą klasę reprezentowali najlepsi w tej dyscyplinie uczniowie. Mecze były bardzo zacięte i często o zwycięstwie decydowały małe punkty. Bardzo wyrównana walka zakończyła się następująco:

I miejsce Gabriela Pakuła klasa II A, Kuba Ksel klasa IV E
II miejsca Zofia Wójcicka klasa IV E, Krzysztof Ślefarski klasa III C
III miejsca Natalia Pniewska klasa III B , Kuba Wojciechowski klasa I E
IV miejsce Weronika Gola klasa III A , Oskar Łuczak klasa III A

***************************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
W PŁYWNIU

W dniu 24.01.2024 odbyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Ponadpodstawowych w Pływaniu. Wystartowało 150 zawodników z 14 szkół. Naszą szkołę reprezentowali Natalia Guzińska z klasy 1B oraz Nataniel Sieradzan
z klasy 3A. Udało się zdobyć Natalii Guzińskiej dwa medale (srebrny w konkurencji 50m stylem motylkowym oraz brązowy na dystansie 100m stylem dowolnym). Drugiemu naszemu zawodnikowi Natanielowi Sieradzanowi w tym roku nie udało się uplasować na podium.
***************************************************************************************************************

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

W dniu 19 grudnia odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Kielc Szkół Ponadpodstawowych Dziewcząt w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Natalia Pniewska z klasy 3B oraz Zofia Wójcicka z klasy 4E. Dziewczęta zakwalifikowały się do rozgrywek finałowych.
***************************************************************************************************************

III MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

W dniu 08.12.2023 r. odbył się w Naszej Szkole III Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Do rozgrywek szachowych przystąpiło 27 zawodników. Po uroczystym otwarciu Turnieju przez Panią Dyrektor Joannę Jaworską zawodnicy przystąpili do rywalizacji na szachownicach. System gry podzielony był na 5 rund po 10 minut na zawodnika w szwajcarskim systemie gry. Niekwestionowanym zwycięzcą Turnieju został Maciej Wencelis z klasy 3 A.
O miejscu drugim i trzecim przy takiej samej liczbie punktów zadecydował przelicznik Bucholtza, gdzie lepszym okazał się Michał Terelak z klasy 4 A wyprzedzając Macieja Chłądzyńskiego z klasy 4 B który zajął trzecią lokatę. O miejsce IV , V i VI zawodnicy rozgrywali dogrywki po 5 minut. Ostatecznie czwarte miejsce zajął Wojciech Malec z klasy 3 A , na miejscu piątym uplasował się Wojtasik Krzysztof z klasy 2 A
a szóstą lokatę zajęła Amelia Domagała z klasy 3 A. Uroczystego zakończenia Turnieju dokonała Pani Dyrektor Lidia Laskowska, która wręczyła zwycięzcom pamiątkowe puchary i dyplomy a oprócz tego każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Nad całością prawidłowego przebiegu Turnieju czuwał sędzia zawodów Pan Leszek Jarosz.
***************************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC W WYCISKANIU SZTANGI
W POZYCJI LEŻĄC

W dniu 24.11.2023 r w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K.Norwoda w Kielcach , odbyły się Mistrzostwa Kielc w Wyciskaniu Sztangi w Pozycji Leżąc. W zawodach chłopców rywalizacja odbyła się w 5 kategoriach wagowych  do 66kg , do 74kg, do 83 kg , do 93 kg i powyżej 93 kg. Naszą Szkołę w zawodach reprezentowało 2  zawodników  z klasy 2 D – Karol  Nieroda  w kategorii wagowej do 74 kg
i Jakub Borowiec w kategorii wagowej do 83 kg. Pierwszy wystartował w swojej kategorii wagowej Karol Nieroda zaliczając pewnie dwa pierwsze boje. W trzecim boju wyrównał swój rekord życiowy podnosząc
ciężar 95 kg i ostatecznie zajął 6 miejsce na 17 startujących zawodników w tej kategorii wagowej. Drugi Nasz reprezentant Jakub Borowiec w swojej kategorii wagowej do 83 kg również pewnie zaliczył dwa pierwsze podejścia a w trzecim boju zaatakował swój rekord życiowy podnosząc ciężar 107,5 kg
i w klasyfikacji końcowej zajął 8 miejsce na 19 startujących zawodników. Ogólnie w Mistrzostwach
wystartowało 12 zawodniczek i 91 zawodników z kieleckich szkół ponadpodstawowych.
***************************************************************************************************************

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU #AKTYWNEIVLO2023

W dniach 25.09-29.09 2023 uczniowie IV LO brali udział w turniejach miedzy klasowych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Dziewczęta rywalizowały w piłce siatkowej, natomiast chłopcy w piłce nożnej. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się klasa III B drugie miejsce zajęła IV B, trzecie miejsce IV E
a na czwartym miejscu uplasowała się II D. Zwycięzcą turnieju chłopców okazała się drużyna Korony, drugie miejsce zajęła reprezentacja II B, na najniższym stopniu podium znalazła się III A.
***************************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
CHŁOPCÓW

W dniu 27.09.2023 r. na Stadionie Leśnym w Kielcach odbyły się Międzyszkolne Mistrzostwa Kielc Szkół Ponadpodstawowych w Biegach Przełajowych w których Nasza Szkoła wzięła czynny udział. Każda drużyna startująca w zawodach wystawiła po 10 zawodników , którzy kolejno mieli do pokonania dystans 1500 m. W zawodach wzięło udział 12 kieleckich szkół. Ostatecznie reprezentanci Naszej Szkoły uplasowali się na 5 miejscu. Szkołę reprezentowali : SIERADZAN NATANIEL – 3A, VASYLCHENKO KIRIL – 1B, FOKS KAMIL – 2C, DOMAGAŁA PIOTR – 2G, STĘPIEŃ ADAM – 2C, DĄBROWSKI PIOTR – 2G, MIERNIK MAKSYMILIAN – 2G, KAMIŃSKI MICHAŁ – 4A, TRACZ PIOTR – 2B, DZIEWIĘCKI GAWEŁ – 2E, BZINKOWSKI JAN – 4A, JÓZEFIK PIOTR – 2E, STOPAJ JAKUB – 2C, KNEZ KRYSTIAN – 2B, KOZIEŁ PAWEŁ – 2B
***************************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT

25.09.2023 odbyły się Mistrzostwa Kielc w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach udział wzięło osiem reprezentacji szkół ponadpodstawowych. Po zaciętym biegu nasze zawodniczki zajęły ostatecznie miejsce poza strefą medalową. Wszystkie uczestniczki zostawiły dużo zdrowia i serca na trasie biegu, należy docenić zaangażowanie z jakim startowały. Reprezentacja IV LO wystąpiła w następującym składzie: Mańczyk Zofia 1D, Michcik Amelia 1D, Biernacka Marta 2D, Jas Nina 2D, Pastuszka Anna 2D, Dudek Anna 2E, Guzy Wiktoria 2E, Wlazły Anna 2E, Gola Weronika 3A, Różycka Oliwia 4B, Tosnowiec Gabriela 4C, Marcelina Mętrak 4E.
***************************************************************************************************************

BIEG FAIR PLAY 2023

15 września odbyła się III edycja Szkolnego Biegu Fair Play. Po raz kolejny w ten sposób przyłączyliśmy się do inicjatywy, mającej na celu promocję fair Play, czystej, uczciwej gry, prowadzonej nie tylko w sposób zgodny z przepisami ale także piękny, szlachetny i uczciwy. Celem akcji nie było bicie rekordów, lecz inspiracja do godnego zachowania się na co dzień i promocje tej postawy wśród młodzieży.
***************************************************************************************************************

*************************************

ROK SZKOLNY 2022/2023

*************************************

XVIII EDYCJA SZKOLNEJ LIGA SZACHOWEJ

W dniu 16.06.2023 r. w Zespole Szkół Katolickich odbyło się uroczyste zakończenie XVIII Edycji Szkolnej Ligi Szachowej. W roku szkolnym 2022/2023 Nasza Szkoła wystawiła do rozgrywek dwie drużyny.
W klasyfikacji końcowej drużyna A zajęła V miejsce a drużyna B VII miejsce w rozgrywkach. Szkołę reprezentowali: Wojciech Malec 2A,Wencelis Maciej 2A, Domagała Amelia 2A, Dziędziela Mikołaj 2A, Chojnacki Kamil 2A, Karwata Maciej 2A, Terelak Michał 3A, Ocios Katarzyna 2B, Tracz Piotr 1B, Chłądzyński Maciej 3B, Pędzik Oskar 3B, Lubiejewska Martyna 3E, Kamil Krzysiek 3C, Nowak Konrad 4A, Krajcarz Tomasz 4A.
***************************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

W dniu 14.06.2023r rozegrane zostały mecze finałowe w Halowych Mistrzostwach Kielc w Piłce Nożnej Dziewcząt. Zawodniczki IV LO wywalczyły V miejsce w turnieju. Na swojej drodze pokonały VI LO 3:0, remisując 1:1 z III LO oraz przegrywając 3:0 z ZSM Kielce w rozgrywkach grupowych. Kończymy na trzecim miejscu z 4 punktami. Do strefy medalowej z drugiego miejsca w naszej grupie awansuje III LO. Drużyny III LO i IV LO miały taką samą ilość punktów. Decydowały strzelone bramki, a tych więcej miało III LO. W meczu o V miejsce pewnie pokonujemy ZS nr 2, 5:2. Naszą szkołę reprezentowały: Brożyna Julia, Pniewska Natalia, Rutka Oliwia, Kopyś Julia, Kucharczyk Aniela, Różycka Oliwia , Tosnowiec Gabriela, Waldon Estera, Mętrak Marcelina , Wójcicka Zofia, Głowacz Julia. Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy.
***************************************************************************************************************

MAŁA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ

W dniu 25.04.2023r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Małej Lidze Piłki Ręcznej. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, do rywalizacji przystąpiło 7 szkół ponadpodstawowych z całego województwa. Do dalszej gry awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Nasza szkoła rywalizacje zakończyła na fazie grupowej. Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tej imprezie, dla naszych zawodników to kolejna okazja do nauki która przyniesie efekty w przyszłości.

Skład IV LO : ANTONI CHĘĆ, WOJCIECH GAŁKIEWICZ, BARTŁOMIEJ GAWĘCKI, KACPER JAGODZKI, KAROL KOŁOMAŃSK, ANDRZEJ KRZYSIEK, KUBA KSEL, PIOTR MAJEWSKI, KAROL MYALSKI, KACPER TARACHA, KAMIL ROJEK.
Zdjęcia : Mała Liga Piłki Ręcznej
***************************************************************************************************************

MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

W dniu 21.04.2023r z okazji dnia otwartego szkoły, został rozegrany turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział reprezentacja klas pierwszych oraz drugich IV LO. W powyższych rozgrywkach lepi okazali się uczniowie klas pierwszych, którzy pokonali reprezentacje klas drugich 3:2.
***************************************************************************************************************

MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Do rozgrywek zgłosiło się 12 zespołów, które drogą losowania zostały podzielone na trzy grupy: 
I grupa  klasy – 2 E, 1 D, 3 B, 1 F , II grupa klasy – 1 E, 1 G, 3 E, 2 B , III grupa klasy – 1 B, 2 A, 1 C, 3 A. W dniach 18.04 – 26.05 zostanie rozegrana faza grupowa turnieju. 13.06.2023r rozegrane zostały mecze finałowe II Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt. Po zaciętej rywalizacji na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna 1D, na drugim 2B, a na trzecim 3B. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
***************************************************************************************************************

MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY W PIŁCE RĘCZNEJ

W roku szkolnym 2022/2023 pod koniec marca Nasza Szkoła wzięła udział w rozgrywkach międzyszkolnych w piłce ręcznej chłopców. Po zajęciu drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej awansowaliśmy do rozgrywek finałowych . W rozgrywkach finałowych Nasza Drużyna zajęła V miejsce. Naszą Szkołę reprezentowali : KAROL MYALSKI 4 A, BOROWIEC JAKUB 1 D, CHĘĆ ANTONI 3 E, GAŁKIEWICZ WOJCIECH 1 E, GAWĘCKI BARTŁOMIEJ 3 B, KRYSTIAN KNEZ 1 B, JAGODZKI KACPER 1 D, LITWIN SZYMON 1 D, MAŃCZYK ANTTONI 2 B, MOCHOCKI JAKUB 1 C, SĘK JAKUB 3 B, TARACHA KACPER 4 D, KRZYSIEK ANDRZEJ 2 C
***************************************************************************************************************

KIELECKA LIGA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
W BADMINTONIE

30.03.2023 odbył się finałowy turniej Świętokrzyskiej Ligi Szkół Ponadpodstawowych w Badmintonie. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły w składzie Monika Witczak kl. 4 D, Natalia Januchta kl. 4 F , Oliwia Różycka kl. 3B, nie dała szans rywalkom. Podobnie jak w roku ubiegłym drużynową rywalizację zawodniczki zakończyły na I miejscu . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W rywalizacji indywidualnej Monika Witczak (kl. 4 D) zajęła II miejsce, Oliwia Różycka (kl. 3 B) IV miejsce.
***************************************************************************************************************

II MISTRZOSTWA IV LO W WYCISKANIU SZTANGI NA ŁAWECZCE POZIOMEJ

W dniu 27.03.2023 r. odbyły się w Naszej Szkole II Szkolne Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi na Ławeczce Poziomej. Po oficjalnym ważeniu wszystkich zawodników i uroczystym otwarciu zawodów przez Panią Dyrektor Lidię Laskowską rozpoczęły się zawody. Do udziału w zawodach zgłosiło się 5 dziewcząt i 18 chłopców. Zawody dziewcząt odbyły się w kategorii Open gdzie o klasyfikacji końcowej decydował wynik zaliczonego boju podstawiony do współczynnika Wilks”a , który uzależniony jest od wagi ciała każdej zawodniczki. Natomiast zawody chłopców odbyły się w trzech kategoriach wagowych : do 80 kg, do 90 kg i + 90.Każdy z uczestników zawodów miał możliwość wykonania 3 bojów – podejść do zadeklarowanego ciężaru na sztandze. Po zakończeniu wszystkich bojów w kategorii dziewcząt zwyciężyła Majchrzak Natalia z klasy 3 A podnosząc ciężar 42,5 kilogramów. Na drugim miejscu uplasowała sie Julia Giedyk z klasy 4 B z ciężarem 40 kilogramów a trzecią pozycje zajęła Karbowniczek Magdalena z klasy 3 e z wynikiem 45 kilogramów.

W kategorii chłopców do 80 kg I miejsce zajął Kołaczyński Tomasz z klasy 4 A podnosząc ciężar 110 kilogramów. II miejsce zajął Borowiec Jakub z klasy 1 D z wynikiem 97,5 kilograma a na trzecim miejscu uplasowało się dwóch zawodników Kamiński Michał z klasy 3 A i Zając Piotr z klasy 4 D z wynikiem 92,5 kilograma.

W kategorii chłopców do 90 kg startowało 2 zawodników. I miejsce zajął Tomasz Krajcarz z klasy 4 A podnosząc ciężar 120 kilogramów. II miejsce zajął Piotr Powałek z klasy 4 A z wynikiem 92,5 kilograma .

W kategorii chłopców +90 kg I miejsce zajął Chęć Antoni z klasy 3 E podnosząc ciężar 122,5 kilograma. II miejsce zajął Bugajski Bartłomiej z klasy 2 B z wynikiem 107,5 kilograma a na trzecim miejscu uplasował się Grzywa Bartłomiej z klasy 4 D z wynikiem 100 kilogramów.

Uroczystego zakończenia zawodów wręczenia pucharów i dyplomów dokonała Pani Dyrektor Edyta Lato , która pogratulowała zwycięzcom i uczestnikom zawodów udanej rywalizacji sportowej.
***************************************************************************************************************

MIĘDZYSZKOLNE ROZGRYWKI CHŁOPCÓW W PIŁCE KOSZYKOWEJ

W roku szkolnym 2022/2023 Nasza Szkoła wzięła udział w rozgrywkach międzyszkolnych w piłce koszykowej chłopców. Mecze rozgrywane były w III Liceum Ogólnokształcącym im.C.K.Norwida w Kielcach. Po rozegraniu 4 meczy w grupie eliminacyjnej z drużynami – III LO – ZSMech. – ZSElekt. i szkołą  AWANS Nasza Drużyna zajęła 5 miejsce. Drużynę IV Liceum Ogólnokształcącego reprezentowali :
KAROL MYALSKI – 4 A, SZTANDERA KONRAD – 4 A, CHŁOPEK MACIEJ – 4 D, CEGLIŃSKI ISMAEL  – 4 D, DUDZIK SZYMON – 2 B, GRABA WOJCIECH  – 2 A, KRZYSIEK ANDRZEJ – 2 C, MAŃCZYK ANTONI – 2 B, STACHURA PAWEŁ – 3 B, TOKARSKI ŁUKASZ – 1 E, WENCELIS MACIEJ – 2 A, WITECKI ŁUKASZ – 3 A

***************************************************************************************************************

MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

W roku szkolnym 2022/2023 odbył się Naszej szkole Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców dla klas I . W turnieju wzięło udział 5 drużyn z klas 1 A, 1 B , 1 C , 1 D i 1 G. Mecze rozgrywane  były w systemie każdy z każdym  do dwóch wygranych setów. W przypadku remisu w setach 1 : 1 o zwycięstwie decydował tie-break  rozgrywany do 15 punktów. W przypadku remisu 14: 14 i niemożności osiągnięcia przewagi dwóch punktów o zwycięstwie  w decydującym secie decydowało zdobycie 21 punktu. Po rozegraniu   9 meczy zwycięzcą Turnieju został klasa 1 A , drugie miejsce zajęła klasa 1 B na trzecim miejscu uplasowała się klasa 1 E a miejsca czwarte i piąte kolejno zajęła klasa 1 C i 1 D. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie sportowym o czym świadczy zamieszczona poniżej tabela końcowa rozgrywek. Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i gratulacje od Dyrekcji Szkoły za sportową postawę i sportowego ducha rywalizacji.

Reprezentanci klas – zawodnicy Turnieju :

KLASA 1 A

 1. POŁEĆ KACPER
 2. STĘPIEŃ WOJCIECH
 3. SPELAK JAKUB
 4. PIOTR KANIA
 5. ADRIAN KOŁODZIEJCZYK
 6. JAKUB OŁUBIEC
 7. OSKAR KONDERA
 8. JAN SZCZEPSKI
 9. KAROL  DUDZIK

KLASA 1 B

 1. KNEZ KRYSTIAN
 2. PIOTR TRACZ
 3. GRECAK FRANCISZEK
 4. KOBOS KAMIL
 5. OBARA MIŁOSZ
 6. ALAN STĘPIEŃ
 7. WIKTOR PERLAK
 8. PAWEŁ KOZIEŁ
 9. MICHAŁ CHARUBA
 10. MIŁOSZ  BIAŁY

KLASA 1 C

 1. KOŁOMAŃSKI KAROL
 2. STOPAJ JAKUB
 3. STĘPIEŃ ADAM
 4. FOKS KAMIL
 5. BERNACKI MICHAŁ
 6. RUBAK KONRAD
 7. CZAJKOWSKI BARTOSZ
 8. SICIARSKI JAKUB
 9. TOSNOWIEC DAWID

KLASA 1 D

 1. LITWIN SZYMON
 2. MASZKIEWICZ SZYMON
 3. FĄFARA ROBERT
 4. NIERODA KAROL
 5. JAGODZKI KACPER
 6. PALACZ WIKTOR
 7. BOROWIEC JAKUB

KLASA 1 E

 1. GAŁKIEWICZ WOJCIECH
 2. BARTOSZ GRUSZKA
 3. PIOTR JÓZEFIK
 4. TOKARSKI  ŁUKASZ
 5. FĄFARA PIOTR
 6. DZIEWIĘCKI GAWEŁ
 7. OSZUŚCIŃSKI RADOSŁAW
 8. WĘCEK KAROL
 9. CHYLA SEBASTIAN

***************************************************************************************************************

MIĘDZYSZKOLNE ROZGRYWKI PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

W roku szkolnym 2022/2023 Nasza Szkoła wzięła udział w rozgrywkach międzyszkolnych w piłce siatkowej chłopców. Po zajęciu drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej awansowaliśmy do rozgrywek finałowych . Finałowe rozgrywki odbywały się w VI LO i ZSnr2. Po rozegraniu pięciu meczy z zespołami ZSPS -ZDZ – ZSnr2-VI LO i szkołą AWANS Nasza drużyna ostatecznie zajęła 6 miejsce w rozgrywkach. Drużynę IV Liceum Ogólnokształcącego reprezentowali :
KAROL MYALSKI – 4 A, WIĘCKOWICZ FILIP – 4 A, ZAJĄC PIOTR – 4 D, SOBOTA DOMINIK – 4 F, MAJEWSKI KAROL – 4 B, KRYSTIAN KNEZ – 1 B, KACPER POŁĘĆ- 1 A, STĘPIEŃ WOJCIECH – 1 A, JAKUB SPELAK – 1 A, JAKUB OŁUBIEC – 1 A, DUDZIK KAROL – 1 A, BARTOSZ GRUSZKA – 1 E, JÓZEFIK PIOTR- 1 E, TOKARSKI ŁUKASZ – 1 E, FILIP MRÓZ – 3 A, GAŁKIEWICZ WOJCIECH – 1 E

***************************************************************************************************************

II SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

19.01.2022  odbył się  II Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Każdą klasę reprezentowali najlepsi w tej dyscyplinie uczniowie. Mecze były bardzo zacięte i często o zwycięstwie decydowały 2 punkty. Bardzo wyrównana walka zakończyła się następująco:

dziewczęta

I miejsce Natalia Pniewska z klasy II B
II miejsce Zofia Wójcicka z klasy III E
III miejsce Marcelina Warczyńska z klasy I G IV miejsce Oliwia Różycka z klasy III B

chłopcy

I miejsce Kuba Ksel  z klasy III E
II miejsce Krzysztof Ślefarski  z klasy II C III miejsce Maciej Karwata z klasy II A IV miejsce Piotr Foks z klasy II D


***************************************************************************************************************

XVIII EDYCJA SZKOLNEJ LIGI SZACHOWEJ

13.10.2022 r. w Zespole Szkół Katolickich w Kielcach odbyła się inauguracja rozgrywek XVIII edycji Szkolnej Ligi Szachowej, w której Nasza Szkoła nieprzerwanie bierze udział od 18 lat. Pomysłodawcą i  założycielem Szkolnej Ligi Szachowej jest Pan Leszek Jarosz Prezes Katolickiego Międzyszkolnego Klubu  Szachowego VICTORIA – KOMPLEXBUD. Do rozgrywek w bieżącym roku szkolnym 2022/2023 zgłosiło się 7 Szkół Ponadpodstawowych z terenu miasta Kielc. W rozgrywkach obowiązuje szwajcarski system gry 9 7 rund ) a tempo gry dla jednego zawodnika wynosi  1 godzinę.  Naszą Szkołę w tegorocznych rozgrywkach reprezentują dwie drużyny  : drużyna  A w składzie : Wojciech Malec , Maciej Wencelis , Martyna Lubiejewska , Kamil Krzysiek , Konrad Nowak oraz drużyna B w składzie : Domagała Amelia , Dziędziela Mikołaj , Chojnacki Kamil , Karwata Maciej i Terelak Michał. Wyniki dotychczasowych spotkań :

RUNDA I

IV LO A  : ZS Mechanicznych 3:1

IV LO B : ZS Awans 1:3

RUNDA II

IV LO A : ZS Awans 3:1

IV LO B : ZS Mechanicznych 2:2

RUNDA III

IV LO A : ZS Katolickich 4:0

IV LO B : I LO 0,5:3,5

Po rozegraniu 3 rund drużyna A zajmuje 2 miejsce a drużyna B 5 miejsce w rozgrywkach.
***************************************************************************************************************

II MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W KIELCACH

W dniu 05.12.2022 r. odbył się w Naszej Szkole II Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Do rozgrywek szachowych przystąpiło 36 zawodników  w tym 7 dziewcząt. Po uroczystym otwarciu Turnieju przez Panią Dyrektor Edytę Lato zawodnicy przystąpili do rywalizacji na szachownicach. System gry podzielony był na 7 rund  po 10 minut na zawodnika w szwajcarskim systemie gry. O zwycięstwie w Turnieju zadecydowała ostatnia 7 runda
i mecz pomiędzy 4 zawodnikami : Maciej Wencelis : Filip Więckowicz i Krajcarz Tomasz : Wojtasik Krzysztof. W pierwszym z pojedynków lepszym szachistą okazał się Maciej Wencelis a w drugim Wojtasik Krzysztof. Zwycięzcą Turnieju został uczeń klasy 2 A Maciej Wencelis na drugim miejscu uplasował sie Wojtasik Krzysztof  z klasy 1A. Trzecie miejsce zajął Więckowicz Filip z klasy 4 A a czwarte Krajcarz Tomasz również  z klasy 4 A. Kolejne miejsca w Turnieju: V – Pędzik Oskar – 3 B, VI -Malec Wojciech – 2 A, VII- Kołaczyński Tomasz – 4 A, VIII – Terelak Michał – 3 A, XIX –  Kołodziejczyk Adrian – 1 A , X – Chłądzyński Maciej – 3 B, XI – Chojnacki Kamil – 2 A, XII – Karwata Maciej – 2 A, XIII – Sztandera Konrad – 4 A, XIV – Ocios Katarzyna – 2 B, XV – Brożyna Julia – 2 B, XVI – Tracz Piotr – 1 B, XVII – Krzysiek Kamil – 3 C, XVIII – Jarosz Wojciech – 4 A, XIX – Lubiejewska Martyna – 3 E, XX – Kręgiel Tomasz – 1 A, XXI – Dziędziela Mikołaj – 2 A, XXII – Taracha Kacper – 4 D, XXIII – Maszkiewicz Karol – 1 D, XXIV – Ochwanowski Maciej – 3 B, XXV – Ozimina Aleks – 3 C, XXVI – Gawlik Wojciech – 1 F, XXVII – Śnieć Szymon – 3 B, XXVIII – Zarzycki Piotr – 1 B, XXIX – Rubak Wiktor – 1 A, XXX – Dąbrosiak Piotr – 4 A, XXXI – Wielgus Izabela – 4 E, XXXII – Piwowarczyk Katarzyna – 4 D, XXXIII – Sobota Dominik – 4 F, XXXIV- Wójcik Julia – 2 D, XXXV – Śnieć Bartosz – 3 B, XXXVI – Strząbała Gabriela – 2 B

Uroczystego zakończenia Turnieju dokonała Pani Dyrektor Lidia Laskowska, która  wręczyła   zwycięzcom pamiątkowe puchary a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Nad całością prawidłowego przebiegu Turnieju czuwał sędzia zawodów Pan Leszek Jarosz Prezes Katolickiego Klubu Szachowego Victoria – Komplexbud Kielce, bez którego prawdopodobnie ten Turniej by się nie odbył. Serdecznie dziękujemy Panu Leszkowi za to, że znalazł dla nas czas i że mogliśmy zorganizować takie zawody w naszej szkole. 
***************************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

23.11.2022 reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej dziewcząt, rozegrała swój pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach w ramach Mistrzostwach Kielc Szkół Ponadpodstawowych. Po trudnym pierwszym secie, nasze siatkarki rozgromiły w ostatniej partii reprezentację Zespołu Szkół Katolickich w Kielcach 15:6. Niestety kolejny mecz już nie był taki udany. Dziewczęta przegrały z VI LO. W fazie grupowej naszej drużynie pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz.

Skład drużyny : Bujak Julia kl. 2 e, Górska Aleksandra kl. 3 e, Ibe Aleksandra kl. 3 e, Janicka Julia kl. 1 d, Jaworska Oliwia kl. 4 b, Kopeć Zuzanna kl. 4 d, Ocios Katarzyna kl. 2 b, Pióro Kinga kl. 1d, Puchała Zofia kl. 2 e, Różycka Oliwia kl. 3 b, Tetelewska Maja kl. 1 d, Zachariasz Katarzyna kl. 2 b.
***************************************************************************************************************

KIELECKA LIGA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
W BADMINTONIE

23.11.2022 wystartowała Kielecka Liga Badmintona dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie : Monika Witczak kl. 4 d, Natalia Januchta kl. 4 f, Oliwia Różycka kl. 3 b, Joanna Kozieł kl. 1 d pokazała, że jest w doskonałej formie i obrona tytułu ” Mistrzyń Kielc” z ubiegłego roku, jest jak najbardziej realna. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny i z niecierpliwością czekamy na kolejne turnieje.
***************************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC

W dniu 10.11.2022 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K.Norwida w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Ponadpodstawowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W kategorii dziewcząt zawodniczki rywalizowały w trzech kategoriach wagowych : do 57 kg, do 63 kg i powyżej 63 kg. Naszą Szkołę reprezentowały trzy zawodniczki: Natalia Sidło do 63 kg oraz  Joanna Iwan i Magdalena Karbowniczek
w kategorii powyżej 63 kg. Dziewczęta podczas poszczególnych bojów dzielnie walczyły ze sztangą osiągając swoje rekordy życiowe ale na podium uplasowała się tylko Natalia Sidło zajmując II miejsce
w swojej kategorii wagowej z wynikiem 35 kg. Wśród chłopców rywalizacja przebiegała w 6 kategoriach wagowych. Naszą Szkołę reprezentowało 3 zawodników : Konrad Nowak w kat do 83 kg oraz Tomasz Krajcarz i Antoni Chęć w kat do 93 kg. Chłopcy dzielnie walczyli w swoich kategoriach, osiągając swoje rekordy życiowe ale było to niewystarczające aby uplasować się na medalowych miejscach na podium. Konrad Nowak zakończył rywalizację z wynikiem 80 kg, Antoni Chęć 105 kg a Tomasz Krajcarz wycisnął ciężar o masie 107,5 kg.
***************************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W PIŁKE SIATKOWĄ CHŁOPCÓW

26.10.2022 r. rozpoczęły się rozgrywki w grupach eliminacyjnych w piłce siatkowej chłopców dla szkół ponadpodstawowych. W pierwszym meczu  Nasza Reprezentacja zmierzyła się z drużyną III LO , pokonując rywali 2:0 w setach do 25:23 i 25:22. W drugim meczu który defacto decydował o wyjściu
z grupy reprezentanci Naszej Szkoły po niezwykle emocjonującym i trudnym pojedynku pokonali ZSEkonomicznych Nr 1 również 2:0 w setach ( 25:23 i 25: 23 ) zapewniając sobie awans do rozgrywek finałowych o Mistrzostwo Kielc Szkół Ponadpodstawowych. Do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz
z ZSPSpożywczego , który zostanie rozegrany w przyszłym tygodniu w III LO o godz. 15.30. Myślę że będzie to niezwykle emocjonujące spotkanie o zajęcie 1 miejsca w grupie na które zapraszamy wszystkich chętnych kibiców Naszej reprezentacji.
***************************************************************************************************************

FINAŁ ŚWIĘTOKRZYSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY
SZKOLNEJ W BADMINTONIE

12.10.2022 r. w Suchedniowie, zostały rozegrane Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Reprezentacja naszej szkoły: Monika Witczak (kl. 4 D) i Oliwia Różycka (kl. 3 B) spisały się doskonale i zajęły III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
***************************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT

30.09.2022 odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt. W zawodach udział wzięło dziewięć reprezentacji szkół ponadpodstawowych. Po zaciętym biegu nasze zawodniczki uplasowały się poza podium zawodów. Wszystkie uczestniczki zostawiły dużo zdrowia i serca na trasie biegu, należy docenić zaangażowanie z jakim startowały. Reprezentacja IV LO wystąpiła w następującym składzie: Biernacka Marta 1D, Jas Nina 1D, Pastuszka Anna 1D, Ponikowska Pola 1F, Nogaj Nela 1F, Gola Weronika 2A, Brożyna Julia 2B, Kozera Weronika 2B, Ciszek Dominika 2E, Lis Otylia 2E, Puchała Zofia 2E

***************************************************************************************************************

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W dniach 27.09-30.09 nasi uczniowie brali udział w akcji #AKTYWNEIVLO podczas Europejskiego Tygodnia Sportu. Każdego dnia uczestniczyli w różnych formach aktywności ruchowej. Młodzież rywalizowała ze sobą w turniejach międzyklasowych w piłkę nożną, pikę siatkową oraz piłkę koszykową. Można było również sprawdzić swoją wytrzymałość podczas Testu Coopera oraz chodzenia z kijami do Nordic Walking. Plusem akcji była bez wątpienia duża liczba uczniów, którzy chętnie brali udział w zaproponowanych działaniach.

***************************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH CHŁOPCÓW

27.09.2022 na Stadionie Leśnym w Kielcach odbyły się biegi przełajowe chłopców. Reprezentacja naszej szkoły walczyła bardzo dzielnie. Nie udało się wprawdzie stanąć na podium, ale rokowania na kolejne sezony są bardzo dobre. Skład drużyny: Nataniel Sieradzan kl. 2 A, Szymon Skuza kl. 2 E, Paweł Kozieł, Piotr Tracz kl. 1B, Jakub Stopaj, Adam Stępień kl. 1 C, Bartłomiej Bęben, Karol Wróblewski kl. 1 F, Maksymilian Miernik, Piotr Dąbrowski kl.1 G.

*************************************

ROK SZKOLNY 2021/2022

*************************************

MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

SZKOLNA LIGA SZACHOWA

MISTRZOSTWA KIELC W PIŁCE HALOWEJ DZIEWCZĄT

Zakończyły się rozgrywki dziewcząt o mistrzostwo Kielc w halowej piłce nożnej. Drużyna IV LO 25.05.2022 okazała się najlepsza w swojej grupie eliminacyjnej pokonując reprezentacje ZS nr 3 oraz ZSE w Kielcach. W dniu 08.06.2022 odbył się turniej finałowy, w którym nasza szkoła rywalizowała z gospodarzem turnieju – ZS nr 2. Po wyrównanym i zaciętym meczu zremisowaliśmy bezbramkowo z ZS nr 2. W drugim spotkaniu uznaliśmy wyższość ZSM, która była w tym dniu w najlepszej dyspozycji wygrywając całe zawody. Tym samym całą rywalizacje zakończyliśmy na trzecim miejscu w Kielcach!!! Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym reprezentantkom. Drużyna IV LO wystąpiła w składzie:
Aniela Kucharczyk z klasy 2B
Oliwia Różycka z klasy 2B
Julia Kopyś z klasy 2A
Wiktoria Ziach z klasy 2A
Martyna Dudek z klasy 2A
Estera Waldon z klasy 2C
Gabriela Tosnowiec z klasy 2C
Marcelina Mętrak z klasy 2E
Zofia Wójcicka z klasy 2E
Karolina Olejnik z klasy 2E
Oliwia Jaworska z klasy 3B
Angelika Piotrowska z klasy 3D

WYNIKI:
ZS nr 2 – IV LO 0:0
IV LO  – ZSM 0:3
ZS nr 2 – ZSM 1:2
************************************************************************************************************

MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
DZIEWCZĄT

Do rozgrywek zgłosiło się 8 zespołów, które drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy: 
I grupa  klasy – 1 E, 2 A, 2 B, 3 F
II grupa klasy – 1 B, 2 E, 3 B, 3 C.
W dniach 27.05 – 07.06 została rozegrana faza grupowa turnieju. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy zakwalifikowały się do fazy finałowej. W grupie I najwięcej punktów zdobyła klasa 2B, miejsce drugie wywalczyła  klasa 3 F, w grupie II zwyciężyła klasa 1B, tuż za nią uplasowała się klasa 2 E.
14.06.2022 zostanie rozegrana faza finałowa. W meczach półfinałowych spotkają się klasy 1B z 3 F oraz
2 E z 2 B. Przegrane zespoły zagrają o trzecie miejsce, zwycięskie spotkają się w finale.

************************************************************************************************************

Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi

W dniu 12.04.2022 r. odbyły się w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K.Norwoda w Kielcach Wojewódzkie Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi w Pozycji Leżąc. Naszą Szkołę w zawodach reprezentowały 4 zawodniczki i 3 zawodników. W kategorii dziewcząt rywalizowano w dwóch kategoriach wagowych: do 57 kg i powyżej 57 kg. W kategorii do 57 kg Sara Werpachowska zajęła 5 miejsce, podnosząc ciężar 27,5 kg, – a w kategorii powyżej 57 kg Magda Karbowniczek z wynikiem 40 kg również zajęła 5 miejsce. Na dalszych pozycjach uplasowały się: Joanna Iwan z wynikiem 37.5 kg i Natalia Sidło również z wynikiem 37,5 kg. W zawodach chłopców rywalizacja odbyła się w 5 kategoriach wagowych: do 66kg, do 74kg, do 83 kg, do 93 kg i powyżej 93 kg. W kategorii wagowej do 74 kg Mateusz Kiljan zajął 7 miejsce z wynikiem 97,5 kg, a Kacper Kubicki uplasował się na 15 pozycji z wynikiem 80 kilogramów. W kategorii wagowej do 83 kg Michał Nowak z wynikiem 110 kilogramów zajął 12 lokatę. Ogólnie w Mistrzostwach wystartowało 18 zawodniczek i 85 zawodników ze szkół województwa świętokrzyskiego.

*************************************

MISTRZOSTWA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W PŁYWANIU

We wtorek, 29 marca, na pływalni Foka o zwycięstwo w mistrzostwach Kielc rywalizowali uczniowie szkół ponadpodstawowych. Po medale w tej rywalizacji sięgali również uczniowie IV LO. Naszym zawodnikom udało się zdobyć trzy medale. Na 100m stylem grzbietowym najszybszym zawodnikiem okazał się Piotr Orzeł z klasy 3A, który uplasował się również na drugim miejscu w konkurencji 100m stylem klasycznym. Nataniel Sieradzan z klasy 1A zanotował drugi czas na dystansie 100m stylem dowolnym. IV LO wystąpiło w składzie Maja Bożek 2A, Sieradzan Nataniel 1A, Konrad Nowak 3A, Piotr Orzeł 3A, Maciej Chłopek 3D oraz Kacper Rozpara 3Bg. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

ŚWIĘTOKRZYSKA LIGA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
W BADMINTONIE

31.03.2022 odbył się finałowy turniej Świętokrzyskiej Ligi Szkół Ponadpodstawowych w Badmintonie. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły spisała się doskonale. Nasze zawodniczki zdominowały zawody. W rywalizacji indywidualnej Monika Witczak (kl. 3 D) zajęła II miejsce, Oliwia Różycka (kl. 2 B) III miejsce,
a Sara Staniec (kl. III Cg) IV miejsce. Całoroczne drużynowe współzawodnictwo dziewczęta zakończyły
na I miejscu . Pamiątkowe puchary i dyplomy najlepszym zawodnikom wręczyli Wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik oraz Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona Zbigniew Wojciechowski.

I SZKOLNE MISTRZOSTWA W WYCISKANIU SZTANGI NA ŁAWECZCE POZIOMEJ

W dniu 24.03.2022 r. odbyły się w Naszej Szkole I Szkolne Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi na ławeczce poziomej. Do udziału w zawodach zgłosiło się 14 dziewcząt i 14 chłopców. Zawody odbyły się w kategorii  Open a o klasyfikacji końcowej w każdej z grup dziewcząt i chłopców decydował wynik zaliczonego boju podstawiony do współczynnika Wilks”a uzależnionego od wagi ciała zawodnika. Każdy z uczestników zawodów miał możliwość wykonania 3 bojów – podejść do zadeklarowanego ciężaru na sztandze. Po oficjalnym ważeniu i zadeklarowaniu pierwszego podejścia i uroczystym otwarciu zawodów przez p. Dyrektor  E. Lato do rywalizacji na sztandze przystąpiły dziewczęta a następnie chłopcy. Po zakończeniu wszystkich bojów w kategorii dziewcząt zwyciężyła Julia Giedyk z klasy 3 B podnosząc ciężar 40 kilogramów. Na drugim miejscu uplasowała się Wiktoria Cyran z klasy 3 F z ciężarem 30 kilogramów a trzecią pozycje zajęła Natalia Zięba z klasy 3 F z wynikiem 32,5 kilograma. W kategorii chłopców I miejsce zajął Paweł Szostak z klasy 3 Ag podnosząc ciężar 107,5 kilograma. II miejsce zajął Michał Nowak z klasy 3E z wynikiem 115 kilogramów a trzecią lokatę zajął Miłosz Trzciński z klasy 3 Ag z wynikiem 107,5 kilograma. Uroczystego zakończenia zawodów dokonała p. Dyrektor J. Jaworska , która pogratulowała zwycięzcom i uczestnikom zawodów udanej rywalizacji sportowej.

KIELECKA LIGA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH BADMINTONA

************************************************************************************************************

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ DRUŻYN SIATKARSKICH

W dniu 13.12.2021r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K.Norwida w Kielcach odbył się Mikołajkowy Turniej w Piłkę Siatkową Dziewcząt i Chłopców. Organizatorzy Turnieju  zaprosili drużyny IV Liceum Ogólnokształcącego, VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju. 

Mecze grane były na dwóch boiskach, osobno dziewczęta i chłopcy. Obowiązywał system gry ,,każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, a set kończył się po uzyskaniu przez jedną z drużyn  21 punktów. W przypadku remisu w setach o zwycięstwie decydował tie-break rozgrywany do 15 punktów. 

Rozgrywki były niezwykle  emocjonujące, o zwycięstwie w meczu czasami decydowała różnica zaledwie dwóch punktów (lub pomyłek). Po rozegraniu wszystkich spotkań nasza Raprezentacja Pań zajęła III miejsce, a Reprezentacja Panów I miejsce. Na zakończenie Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego oraz organizatorzy wręczyli pamiątkowe puchary i dyplomy, podziękowali wszystkim uczestnikom Turnieju za udział i wspaniałą sportową walkę. Najlepszym zawodnikiem Turnieju wśród chłopców został uczeń naszej szkoły Filip Więckowicz z klasy 3A, który otrzymał pamiątkową statuetkę i świąteczne upominki.   

Skład drużyny dziewcząt:                         Skład drużyny chłopców :

Jaworska Oliwia 3 B                       Myalski Karol 3A

Kundera Zuzanna 3 Bg                       Więckowicz Filip 3A

Mazur Wiktoria 3 C                      Zając Piotr 3D

Rzepka Kamila 3 Bg                        Grzyb Andrzej 1A    

Sikora Martyna 3 Cg                        Sobota Dominik  3F

Tumulec Julianna 3 Cg                      Kwiatek Dawid  3A

Zachariasz Katarzyna  1 B                          Dąbrosiak Piotr  3A

Karpacz Jacek  3Cg

******************************************************

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

PRZEZ SPORT NA POLITECHNIKĘ

***********************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ

01.12.2021 r. rozpoczęły się rozgrywki Finałowe Mistrzostw Kielc Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej chłopców. W pierwszym meczu Nasz drużyna zmierzyła się z zespołem ze szkoły ZS Nr 2 im. Wybickiego. Po pierwszym secie nastroje nie były ciekawe bo przegraliśmy 25:8. Natomiast drugi set  był niezwykle zacięty i emocjonujący. Popełnialiśmy już znacznie mniej błędów a walka niemal o każdą piłkę z wyprowadzaniem skutecznych ataków kończących się zdobyciem kolejnych punktów zadziwiała Naszych przeciwników. Ostatecznie set wygrała drużyna ZS Nr2 wynikiem 25:15  i cały mecz 2:0 w setach. Kolejny mecz 06.12.2021 r. z drużyną ZSPS.

***********************************************************************************************************

TURNIEJ BADMINTONA

KIELECKA LIGA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH BADMINTONA

17.11.2021 wystartowała Kielecka Liga Szkół Ponadpodstawowych Badmintona. W pierwszym turnieju, reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły ( Monika Witczak 3 D, Sara Staniec 3 Cg, Oliwia Różycka 2 B, Natalia Januchta 3 F), spisała się doskonale i zajęła II miejsce. W grudniu kolejny turniej . Mamy nadzieję, że równie udany.

***********************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W WYCISKANIU SZTANGI NA ŁAWECZCE PŁASKIEJ

W dniu 22.11.2021 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K.Norwida w Kielcach odbyły się po okresie przerwy spowodowanej pandemią kolejne zawody siłowe w wyciskaniu sztangi na ławeczce płaskiej. Naszą Szkołę w zawodach reprezentowało czterech zawodników : Paweł Szostak i Miłosz Trzciński z klasy 3 Ag, Kacper Rozpara z klasy 3 Bg i Michał Nowak z klasy 3 E. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wagowych do 74 kg i powyżej 74 kg. Każdy ze startujących w zawodach uczestników miał do wykonania trzy boje z zadeklarowanym ciężarem na sztandze. W swojej kategorii wagowej Paweł Szostak zajął
3 miejsce w zawodach wyciskając sztangę o wadze 102,5 kg. Pozostali Nasi uczniowie w swojej  kategorii  wagowej uplasowali się poza podium osiągając bardzo dobre rezultaty : Miłosz Trzciński – 102,5 kg , Kacper Rozpara – 90 kg i Michał Nowak 100 kg.

***********************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ

Mistrzostwa Kielc Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej dziewcząt 8.11.2021 zakończyła się faza grupowa rozgrywek. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
1. Zuzanna Kundera 3 Bg
2. Kamila Rzepka 3 Bg
3. Karolina Bęben 3 Cg
4.Patrycja Duda 3 Cg
5. Julia Pindral 3 Cg
6. Martyna Sikora 3 Cg
7. Julianna Tumulec 3 Cg
8. Oliwia Jaworska 3 B
9. Wiktoria Mazur 3 C
10. Zuzanna Kopeć 3 D
11. Katarzyna Zachariasz 1 B
wywalczyła awans do finału. Kolejne mecze zostaną rozegrane w grudniu. Gratulujemy dziewczynom i czekamy na dalsze sukcesy!

***********************************************************************************************************Turniej

TURNIEJ SZACHOWY


W dniu 03.12.2021 r. ( piątek ) w godzinach 08.30.-14.00. odbędzie się w Naszej Szkole otwarty turniej szachowy o Mistrzowski Puchar Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego.
Do udziału w turnieju zgłaszać się mogą wszyscy chętni , którzy choć trochę poznali zasady gry i czują się na siłach aby w nim uczestniczyć. Czas gry jednej partii szachowej – 30 minut (15 minut dla zawodnika). Zgłoszenia do turnieju proszę osobiście zostawić w pokoju nauczycieli wychowania fizycznego. Dla wszystkich uczestników Turnieju przewidziane są pamiątkowe dyplomy.
 
***********************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ


Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Ponadpodstawowych o Mistrzostwo Kielc.
Na początku roku szkolnego 2021/2022 w miesiącu październiku i listopadzie Nasza męska drużyna siatkarzy  walczyła w eliminacjach o wejście do rozgrywek finałowych Mistrzostw Kielc Szkół Ponadpodstawowych. W pierwszym meczu otwarcia Nasza drużyna uległa zespołowi ze szkoły AWANS przegrywając  2 : 0 w setach. W kolejnych meczach grupowych, aby myśleć o awansie do rozgrywek finałowych Nasi siatkarze musieli je wygrać. W pierwszym meczu zmierzyli się z zespołem ZS Nr 3 im. J.Piłsudskiego. Po niezwykle zaciętej walce pokonali przeciwników 2 : 1 w setach. Został ostatni mecz z zespołem ZSE Nr 1. Dla obu zespołów był to mecz o wyjście z grupy i awans. Pierwszy set był dla Nas. W drugim okazali się lepsi rywale. O zwycięstwie i awansie miał zadecydować ostatni set w którym lepsi okazali się Nasi siatkarze wygrywając 15 : 12 i awansując do rozgrywek finałowych. O dalszych losach Naszej Kadry w finałach będziemy informować po kolejnych rozegranych meczach.

*************************************************************************************************************

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA KIELC W LEKKIEJ ATLETYCE

*******************************************************************************************************************

MISTRZOSTWA KIELC W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W środę 29 września br na Stadionie Leśnym przeprowadzone zostały Mistrzostwa Kielc
w biegach przełajowych dziewcząt w kategorii szkół ponadpodstawowych. Po bardzo zaciętym biegu nasze reprezentantki uplasowały się na wysokiej piątej pozycji. Wielkie brawa dla całej drużyny.
Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie:
Banaś Wiktoria 3Cg, Bożek Maja 2A, Duda Patrycja 3Cg, Gruszczyńska Julia 3Fg, Karbowniczek Magdalena 2E, Kolus Karolina 3D, Kopeć Zuzanna 3D, Kopyś Julia 2A, Mętrak Marcelina 2E, Rzepka Kamila 3Bg, Sabat Zuzanna 3D, Szczepska Marianna 3D

********************************************************************************************************************

BIEG ERASMUS

********************************************************************************************************************

BIEG FAIR PLAY PKOI

W dniach 9 – 10. 09. 2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji zainicjowanej przez Polski Komitet Olimpijski i Klub Fair Play PKOI –#BiegFairPlayPKOI 2021. Celem tego biegu nie było bicie rekordów, lecz promocja najważniejszej sportowej idei, dzięki której sport emanuje pięknem i inspiruje do godnego zachowania na co dzień.
Fair play, czyli czysta, uczciwa sportowa walka z przestrzeganiem przepisów gry i nieczerpania korzyści z błędów sędziego czy różnego rodzaju oszustw sportowych. Zwycięstwo nie może być celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę, a zdobyte w wyniku nierównych szans w walce nie stanowi prawdziwej wygranej i nie daje zwycięzcy satysfakcji.

********************************************************************************************************************

12.10.2019 odbyła się XI edycja ,, Kielce Biegają”. Jak co roku, nie mogło nas tam zabraknąć. Biegi odbywały się na dystansie 2000 m. Reprezentowała nas liczna grupa uczniów.  W kategorii dziewcząt IV miejsce zajęła Julia Gruszczyńska z 1F, pozostałe reprezentantki zajęły dalsze pozycje. Wśród chłopców na V pozycji uplasował się Jakub Pietrzykowski z 1 B. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych sportowych imprezach.

********************************************************************************************************************

11 marca 2019 roku

zakończyły się rozgrywki szkół ponadgimnazjalnych w piłkę ręczną chłopców.

Nasi reprezentanci zajęli III miejsce w grupie, w której rywalizowali z silnymi ekipami ze szkół z:  VI LO, V LO, ZSE nr 1 oraz ZSM. 

*******************************************************************************************************************

14 grudnia 2018 roku
odbył się w naszej Szkole
Turniej Gwiazdkowy o „Puchar Dyrektora Szkoły”

W imprezie uczestniczyły 4 kieleckie szkoły średnie. Turniej rozgrywał się systemem „każdy z każdym”. Na wysokim poziomie rozegranych zostało 6 meczy.

I miejsce wywalczyła drużyna Zespołu Szkół Informatycznych
im. gen. J. Hauke-Bosaka w Kielcach

II miejsce zajęła drużyna z III LO im. C. K. Norwida w Kielcach   

III miejsce zdobyła drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach

IV miejsce  przypadło drużynie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika w Kielcach.

W przerwie między meczami zaprezentowali się karatecy z Kieleckiego Sportowego Klubu Karate Kyokushin.

******************************************************

Podopieczni profesora G. Durleja uczestniczyli w halowym turnieju piłki nożnej „PRZEZ SPORT NA POLITECHNIKĘ”. Turniej odbył się na hali Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Nasza drużyna zajęła IV miejsce!

******************************************************

W dniu 27.11.2018 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida odbyły się Mistrzostwa Kielc w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Naszą Szkołę w tych zawodach reprezentował Cezary Jacewicz, uczeń klasy 3C liceum. W swojej kategorii wagowej do 70 kg uzyskał wynik 100 kg w trzecim boju, dzięki czemu zajął  III miejsca w zawodach.

******************************************************

4 października 2018 roku

odbył się Wojewódzki Szkolny Turniej Szachowy

bty

W kategorii Szkół Gimnazjalnych i klas 7-8 Szkół Podstawowych nasi zawodnicy  zajęli II miejsce.

W kategorii Szkół Licealnych zdobyliśmy miejsce VI

 ******************************************************

Nie zwalniamy tempa 🙂 po środowym biegu papieskim w sobotę przyszedł czas na „Kielce biegają 2018”

 Wojciech Michaluk

z klasy 3a zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej 2003

 Adam Kędziora 

z klasy 2F był 4 w formule OPEN.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂 

******************************************************

26 września 2018 roku odbył się

VI PAPIESKI BIEG PRZEŁAJOWY na Karczówce

Zaprezentowaliśmy się świetnie, zajmując czołowe lokaty!

******************************************************

24 września 2018 roku odbył się

SPORTOWY PONIEDZIAŁEK W IV LO

w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

ZUMBA

Bieg na 1000 m

Turniej koszykówki 3 x 3

******************************************************

Tak kibicowaliśmy w przegranym meczu 2:3 Polska – Szkocja reprezentacji kobiet w piłce nożnej w ramach eliminacji Mistrzostw Świata.

******************************************************

30 maja w naszej Szkole świętowaliśmy – jak każdego roku – Dzień Sportu. Uczniowie uczestniczyli w wielu rozgrywkach sportowych. Odbył się turniej koszykówki ulicznej 3×3, piłki siatkowej, piłki nożnej, turniej tenisa stołowego, konkurs wyciskania sztangi i rzutu ringo do celu. Uczniowie mogli także sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną w „Konkursie wiedzy o sporcie”. Wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory, a duch sportowej rywalizacji sprzyjał dobrej zabawie. 

******************************************************

21.04.2018r. w Parku Miejskim w Kielcach odbył się XV Bieg o Grand Prix Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. W biegu wzięło udział ogółem 303 osoby. Uczniowie byli podzielni na kategorie wiekowe, a każda grupa wiekowa miała do przebiegnięcia określony dystans wokół parku miejskiego. W kategorii wiekowej rocznik 2002-2004 na dystansie 1250m Naszą Szkołę reprezentowała uczennica klasy 2a Gimnazjum nr 23 Julia Chmielewska która zajęła II miejsce. W kategorii wiekowej rocznik 1999-2001 wystartowało 3 uczniów, Kędziora Adam z klasy 1F i dwóch uczniów z klasy 2C Ludwiczak Oskar i Jacewicz Cezary. Na swoim dystansie 1250m zajęli w klasyfikacji końcowej: Kędziora Adam – III miejsce, Ludwiczak Oskar – IV miejsce i Jacewicz Cezary – VIII miejsce.

******************************************************

17.04.2018r. odbyły się Mistrzostwa Województwa w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce w III LO. Nie zabrakło nas także na tej imprezie. Naszą Szkołę reprezentowało 2 uczniów – Norbert Sańpruch i Dominik Ciosek. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony poprawiając własne rekordy życiowe. Dominik startował w kategorii wagowej do 80kg i wycisnął 105kg, natomiast Norbert – w kategorii do 90kg i z łatwością wycisnął 130kg.

******************************************************

W roku szkolnym 2017/2018 reprezentacja Naszej Szkoły w piłce koszykowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych zajęła 4 miejsce w Mistrzostwach Kielc. Zawodnicy wygrali swoją grupę eliminacyjną, ale w fazie finałowej nie było już tak łatwo. Opiekunami zespołu byli mgr H. Makuch i K. Zieliński.

******************************************************

W roku szkolnym 2017/2018 Nasza Szkoła po raz XIV brała udział w rozgrywkach Szkolnej Ligi Szachowej. Jest to impreza sportowa, co roku organizowana przez Katolicki Międzyszkolny Klub Szachowy ,,VICTORIA KOMPLEXBUD,,. Naszą Szkołę reprezentowały trzy drużyny (dwie drużyny w kategorii szkół gimnazjalnych i jedna w kategorii szkół licealnych).

DRUŻYNA A GIMNAZJUM:

1. Zarychta Filip
2. Geisshirt Kacper
3. Michaluk Wojciech
4. Trela Franciszek

DRUŻYNA B GIMNAZJUM :

1. Fudalewski Jakub
2. Wójcik Patryk
3. Pieczerak Jakub
4. Karasiński Sebastian

DRUŻYNA LICEUM :

1. Fitas Mateusz
2. Dziużyński Sebastian
3. Sala Maciej
4. Jędrzejczyk Mikołaj
5. Tkacz Błażej
6. Gratkiewicz Jakub
7. Michta Piotr
8. Kozieł Kacper
9. Zdradzisz Patrycja

******************************************************

Nasza Szkoła wzięła udział w Turnieju Szachowym w Szkole Podstawowej Nr 11 im. Bohaterów Warszawy w Kielcach. W zawodach wzięło udział ogółem 40 zawodników. Celem tej imprezy była popularyzacja tej dyscypliny. Naszą Szkołę reprezentowało 7 zawodników, którzy w klasyfikacji końcowej zajęli kolejno miejsca:

Michaluk Wojciech – II miejsce
Zarychta Filip – IV miejsce
Geisshirt Kacper – VIII miejsce
Wójcik Patryk – IX miejsce
Fudalewski Jakub – XV miejsce
Pieczerzak Jakub – XVI miejsce
Trela Franciszek – XVII miejsce

******************************************************

30.01.2018r. w związku ze Świętokrzyskim Dniem Koszykówki na bloku sportowym królowała ta dyscyplina sportowa. Pod opieką nauczycieli wych. fizycznego rozgrywano mecze międzyklasowe, konkursy rzutów za 3 pkt i rzutów osobistych. Można było sprawdzić swoje umiejętności na koszykarskim torze sprawnościowym i rywalizować w sztafetach wahadłowych i wyścigach rzędów. Uczniowie zadbali o oprawę artystyczną imprezy przygotowując plakaty i wystawki.
Rozstrzygnięto konkurs na koszulkę reprezentacyjną szkoły dla drużyny koszykówki – wyróżniono projekt Pauliny Chechelskiej z klasy IID.

******************************************************

12.01.2018r. drużyna dziewcząt Naszego Gimnazjum pod opieką p. B. Okrzei, rozegrała grupowe mecze eliminacyjne w piłkę koszykową w ramach Mistrzostw Miasta. Walka była zacięta do ostatniej minuty, ale niestety dziewczyny uległy zawodniczkom z Gimn. nr 4 i Gimn. nr 7.


******************************************************

Uczniowie naszej szkoły zajęli V miejsce w II Kołłątajowskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Pińczowie.


******************************************************

Nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Kielc Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej Chłopców.

******************************************************

KIELCE BIEGAJĄ 2017

 Mimo niesprzyjającej pogody w sobotę 21 października w Parku Miejskim odbyła się kolejna, IX edycja biegów w ramach akcji „Kielce Biegają”. Ponad 1000 zawodników rywalizowało na trasach, z podziałem na kategorie wiekowe. Wśród nich liczna grupę – 38 osób, stanowili
uczniowie naszej szkoły pod opieką p. A. Fiuk i p. B. Okrzei. Choć nie wynik był najważniejszy ale dobra zabawa i chęć sprawdzenia się, to zdobyty brązowy medal Wojtka
Michaluka z 2a, 5 miejsce Adama Kędziora z 1F i miejsca w pierwszej piętnastce naszych
zawodników i zawodniczek bardzo nas cieszą. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

******************************************************

W dniu 17.01.2016 r. uczniowie Gimnazjum Nr 23 pod opieką p. M. Cedro i p. B. Okrzei wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Kielc w czwórboju lekkoatletycznym.
Zawody odbywają się w czterech edycjach. Następne spotkania:

 • 20 luty,
 • 22 marca,
 • 4 kwietnia.


Zawodnicy:
1. Kinga Ciesielska 1c
2. Wiktoria Białek 1c
3. Aleksandra Kabała 1c
4. Aleksander Klank 1c
5. Sebastian Kumor 1c
6. Adam Kędziora 3b

******************************************************

Dnia 20.02.2017r w Hali Legionów odbyła się druga edycja Czwórboju Lekkoatletycznego Szkół Gimnazjalnych. Do naszej drużyny dołączyła jeszcze Julia Chmielewska z klasy 1c.

Wyniki po I edycji klasyfikacji ogólnej:

Dziewczęta – na 67 osób startujących:

Kinga Ciesielska —- 1 miejsce —- 368pkt
Ola Kabała —- 2 miejsce —- 266pkt
Wiktoria Białek —- 10 miejsce —- 197pkt

Chłopcy – na 107 osób startujących:

Adam Kędziora —- 7 miejsce —- 338pkt
Olek Klank —- 20 miejsce —- 261pkt
Sebastian Kumor —- 56 miejsce —- 190pkt

******************************************************

Dziewczyny z naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Kielc Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce. W roku szkolnym 2016/17 zajęły 4 miejsce, opiekunem był mg. Hubert Makuch.

******************************************************