Jesienne spotkania z poezją

Wielka poezja, będąc wielką i będąc poezją, nie może nie zachwycać nas, a więc zachwyca.

W IV Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach każdego roku w listopadzie odbywają się JESIENNE SPOTKANIA Z POEZJĄ. Uczniowie recytują, czytają lub śpiewają utwory wybranych twórców. Swoimi występami wzruszają, dbają o kulturę żywego słowa, lirycznie oraz nastrojowo pokazują piękno polskiej literatury.

ROK SZKOLNY 2022/2023

W tym roku szkolnym to uczniowie zadecydowali o doborze wierszy i piosenek. 24 listopada zaprezentowali utwory, które ich oczarowały, zainspirowały i skłoniły do refleksji. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu utwory wybitnych poetów i artystów: Wisławy Szymborskiej (Kot w pustym mieszkaniu, Nic dwa razy, Miłość od pierwszego wejrzenia), Adama Mickiewicza (Do sztambucha), Juliusza Słowackiego (Smutno mi Boże), Zbigniewa Wodeckiego (Lubię wracać tam, gdzie byłem), Marka Grechuty (Dni, których nie znamy).

ROK SZKOLNY 2021/2022

Rok 2021, mocą uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, został ogłoszony Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ten niezwykły poeta pokolenia wojennego, zwanego pokoleniem Kolumbów, urodził się 100 lat temu w 1921 roku, a zginął w czwartym dniu powstania warszawskiego w 1944 roku w wieku 23 lat. Ku Jego pamięci są recytowane, czytane i śpiewane przez nas wiersze, których jest autorem.

Aleks oraz Marcelina i Zuzanna