Promocja Zdrowia

Od kilkunastu lat w naszej szkole realizowany jest Program Promocji Kultury Zdrowia. Jego celem głównym jest promocja zdrowia poprzez kształtowanie pozytywnych postaw i nawyków.

W roku szkolnym 2021/2022 w ramach realizacji projektu podjęłyśmy decyzję o przeprowadzeniu „Konkursu na Fit klasę”. Przez najbliższe miesiące będziemy proponować Wam różnorodne konkurencje związane ze zdrowym stylem życia. Konieczne będzie wykazanie się zarówno sprawnością fizyczną jak
i wiedzą oraz umiejętnościami w tym zakresie. Podsumowanie rywalizacji odbędzie się w kwietniu.
Dla najlepszej klasy przewidziana nagroda niespodzianka!!!

Wszystkie informacje  dotyczące konkursu znajdziecie na gazetce stojącej na parterze. Są na niej również umieszczane regularnie aktualizowane propozycje różnorodnych ciekawostek dietetycznych
i niecodziennych form aktywności fizycznej.

W tej chwili trwa konkurs  na fit przekąskę (do 15 listopada). W najbliższym czasie planowany jest konkurs ekologiczny  oraz międzyklasowy turniej tenisa stołowego.

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do aktywnego włączenia się w realizację naszych działań
i wspólnej zabawy.

koordynatorki programu: Agnieszka Fiuk i Małgorzata Cedro

KONKURENCJA 1

Zaproponuj przekąskę (drugie śniadanie) dla wymęczonego trudami szkolnego życia ucznia.

Opisz sposób wykonania oraz podaj  wartości odżywcze przygotowanego posiłku (kaloryczność, zawartość  białka, węglowodanów, tłuszczy).
Pamiętaj – „ Jemy oczami, więc niech się dzieje na talerzu”  – aby zachęcić do konsumpcji, zamieść kolorowe zdjęcie potrawy.
Gotowe propozycje proszę przynosić do nauczycieli wychowania fizycznego – pani Agnieszki Fiuk i pani Małgorzaty Cedro w terminie do 15 listopada 2021r.
Wszystkie przepisy zostaną ocenione przez nauczycieli, a w konkursie weźmie udział najlepszy  z nich, wybrany przez klasę.

KONKURENCJA 2

„Małymi kroczkami do czystego środowiska”

Zaproponuj 5 oryginalnych, a zarazem łatwych w realizacji sposobów, jak dbać o środowisko naturalne.
Do rywalizacji międzyklasowej, każdy oddział ma przedstawić 5 najlepszych pomysłów wybranych przez klasę. Podpisane propozycje proszę przynosić do pani A. Fiuk i p. M. Cedro w terminie do 3 grudnia.

Za najciekawsze indywidualne pomysły dodatkowa ocena z biologii lub przedsiębiorczości!

KONKURENCJA 3

Turniej tenisa stołowego !!!

Do dnia 29 listopada przyjmowane są zgłoszenia do międzyklasowego Turnieju Tenisa Stołowego 
w ramach konkursu na „ Fit Klasę”. Zgłoszenia po 2 osoby z klasy (chłopak i dziewczyna) do gier pojedynczych przyjmuje p. Agnieszka Fiuk.