Koło fotograficzne

WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY – ZOBACZ! (wybierz zdjęcia i oddaj głos w postaci lajka).

Czym jest fotografia? Dosłownie tłumacząc – fotografia jest to rysowanie światłem. Dla wielu ludzi wykonanie zdjęcia będzie prostą czynnością, nie wymagającej większego zastanowienia…pstryk.. i już gotowe!
Dla innych fotografowanie, to poszukiwanie i celebracja trudno uchwytnych momentów, które będą twórczością aspirującą do rangi sztuki. Dla nich tworzenie zdjęć polega na umiejętnym patrzeniu, kadrowaniu, szukaniu odpowiedniego światła i co najważniejsze….. ukazywaniu rzeczywistości tak, aby uchwycony obraz nie tylko dokumentował ważne wydarzenia, ale wyrażał uczucia, emocje oraz specyficzne (autorskie) spojrzenie na świat.
Dla takich właśnie ludzi zostało stworzone w II semestrze roku szkolnego 2019/2020 – Szkolne Koło Fotograficzne „Horyzont”(strona SKF-kliknij!, blog SKF – kliknij!).
Zajęcia miały się odbywać w formie stacjonarnej (na terenie szkoły i w plenerze) od wiosny 2020 roku. Pandemia  SARSCoV2 i obostrzenia z nią związane spowodowały opóźnienia w realizacji planów i przeniesienia działalności do internetu. W połowie czerwca 2020 roku ruszyły zajęcia online na szkolnej platformie edukacyjnej.