KL 1D – BIOL-CHEM / / / KL 1E – BIOL-CHEM

Biol – chem to profil dla zafascynowanych światem biologii i chemii, doświadczeniami i eksperymentami.

Z nami w IV LO nigdy nie będziesz się nudzić. Dzięki przyjaznym i życzliwym nauczycielom rozwiniesz swoje zainteresowania przyrodnicze, uczestnicząc w sesjach naukowych i zajęciach laboratoryjnych organizowanych przez uczelnie i instytucje współpracujące ze szkołą – UJK i ŚCO w Kielcach, UMCS i UM w Lublinie, weźmiesz udział w programach o tematyce prozdrowotnej, poznasz różnorodność flory i fauny podczas wycieczek i rajdów po Świętokrzyskim Parku Narodowym oraz w czasie zajęć w ogrodach botanicznych i zoologicznych Kielc, Lublina, Krakowa.

KLASA 1D / KLASA 1E

U nas zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie ratownictwa medycznego,  prowadzenia zdrowego stylu życia, dietetyki.

Ale nauka to dla nas priorytet – pomożemy Ci dogonić marzenia o studiowaniu  na wielu prestiżowych kierunkach – medycynie, farmacji, kosmetologii weterynarii czy kryminalistyce. Kadra merytorycznych i doświadczonych nauczycieli przygotuje Cię  nie tylko do matury zdawanej na poziomie rozszerzonym, ale i do startu – z sukcesami – w licznych olimpiadach i konkursach np. Olimpiadzie Biologicznej, Wiedzy o Żywieniu i Żywności, Konkursie Biochemicznym. Zapoznamy Cię również  ze specyfiką pracy w wybranych przez Ciebie zawodach. O tym, czy to jest najlepsza praca dla Ciebie, przekonasz się  w trakcie wizyt w szpitalach, Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii itp.

Uczniowie biol – chemów są zawsze gotowi do niesienia pomocy potrzebującym – mamy nadzieję, że i Ty wykażesz się wielkim sercem udzielając się w Szkolnym Klubie Krwiodawstwa, czy organizując Dzień Dawcy Szpiku. Bo biologia i chemia łączą ludzi.