KL 1F-POL-HIS-WOS / / KL 1G-WOS-GEO-ANG

Humanista to człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach, otwarty na świat i tolerancyjny. To właśnie Ty?! Wspaniale! Zatem zapraszamy do klasy o profilu humanistycznym. Dzięki niej lepiej poznasz świat teatru, współpracujemy bowiem z Teatrem im. S. Żeromskiego w Kielcach oraz Teatrem im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a poza tym prowadzimy teatr szkolny.
Klasa wos – geo – ang to znakomity wybór dla wszystkich uczniów o szerokich zainteresowaniach humanistycznych, dla wszystkich, którzy chcą zdobywać umiejętności uzasadniania, analizowania i wyciągania wniosków oraz zrozumieć mechanizmy działania społeczeństw, polityki, funkcjonowania współczesnego świata.

KLASA 1 F

Humanista to człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach, otwarty na świat i tolerancyjny. To właśnie Ty?! Wspaniale! Zatem zapraszamy do klasy o profilu humanistycznym. Dzięki niej lepiej poznasz świat teatru, współpracujemy bowiem z Teatrem im. S. Żeromskiego w Kielcach oraz Teatrem im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a poza tym prowadzimy teatr szkolny.

Poszerzysz również swoją wiedzę o filmie – korzystamy z oferty każdego kina w mieście, organizując wyjścia na różne seanse, także kina dokumentalnego (NURT).

Poznasz wiele ciekawych osób, gdyż organizujemy spotkania z ludźmi kultury (np. aktorami, poetami), a także wybitnymi osobowościami (we współpracy z Domem Kultury „Zameczek”).

Poznasz świetną literaturę nie tylko na lekcjach, ale także w dyskusjach pozalekcyjnych. Będziesz mieć również możliwość rozwinięcia własnej aktywności twórczej, m.in. poprzez udział w różnych konkursach literackich.

Tu możesz rozwijać swój talent oratorski poprzez udział w szkolnej Lidze Debat Oksfordzkich, realizować swoje pasje w konkurencjach z uczniami innych szkół w różnorodnych konkursach i olimpiadach historycznych, a także z zakresu wiedzy o społeczeństwie (m.in. w Olimpiadzie Historycznej, Prawnej, Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Zwolnieni z Teorii oraz konkursach organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej czy Konkursach Debat Oksfordzkich).

Bądź pewien, że uzyskasz od swoich nauczycieli pomoc merytoryczną oraz wsparcie mentalne,  a dla chętnych – dodatkowe zajęcia.

Jeśli chcesz prezentować i rozwijać swoje talenty artystyczne, biorąc udział w niekonwencjonalnych lekcjach historii i przygotowywać imprezy artystyczne i patriotyczne (uczczenie świąt narodowych, organizowanie przez Szkolny Klub Historyczny spotkania ze świadkami historii) – to IV LO również  jest miejscem właśnie dla Ciebie.

To tu wykażesz się inicjatywą, umiejętnością współpracy, poznasz tajniki udanych wystąpień przed publicznością, uczestnicząc w szkolnym konkursie piosenki patriotycznej dla klas pierwszych.

A być może wolisz poznawać świat, zwiedzając ciekawe miejsca, muzea, uczestniczyć w rozprawach sądowych (naturalnie jako widz) – IV LO wszystko to Ci gwarantuje i oczywiście wiele innych niespodzianek, ale to musisz już sprawdzić sam/sama.

Psychologia, socjologia, prawo, dziennikarstwo, aktorstwo to kierunki do studiowania, których przygotujesz się wybierając tę klasę.

KLASA 1 G

Klasa wos – geo – ang to znakomity wybór dla wszystkich uczniów o szerokich zainteresowaniach humanistycznych, dla wszystkich, którzy chcą zdobywać umiejętności uzasadniania, analizowania i wyciągania wniosków oraz zrozumieć mechanizmy działania społeczeństw, polityki, funkcjonowania współczesnego świata. Dodatkowym atutem tej klasy jest fakt, że uczniowie mogą oprócz j. angielskiego na poziomie rozszerzonym uczyć się również języka hiszpańskiego, który jest urzędowym językiem nie tylko Hiszpanii, ale również większości państw Ameryki Południowej i Środkowej.

Podjęcie nauki w tej klasie daje możliwość atrakcyjnego i praktycznego poszerzania wiedzy oraz podjęcia studiów na kierunkach takich jak prawo, ekonomia, zarządzanie, geografia, rachunkowość, administracja, ekonomia, socjologia, informacja naukowa, zdrowie publiczne, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, stosunki międzynarodowe, politologia, analityka gospodarcza, gospodarka i administracja publiczna, a angielski w zakresie rozszerzonym otwiera absolwentom drogę do wielu kierunków studiów zagranicznych.

Czy wiesz, że amerykański serwis Business Insider opublikował ranking najlepszych zawodów świata? Na szarym końcu listy znalazł się zawód drwala i… dziennikarza gazety. W pierwszej dziesiątce natomiast znalazły się m.in. ekonomista, doradca finansowy, menadżer HR. Dla wszystkich, którzy wiążą swoją ścieżkę kariery zawodowej z tymi zawodami klasa G, to najlepszy wybór.

A może chciałbyś spełniać się zawodowo w zawodach związanych z turystyką, które przyciągają jak magnes? Poznawać nowe kraje, nowych ludzi, łączyć pracę zawodową z podróżowaniem po świecie, mieć za darmo to, za co inni płacą? Jeżeli tak – wybierz studiowanie turystyki i rekreacji.

Program nauczania w klasie G oferuje Ci wiele możliwości w zdobywaniu niezbędnej wiedzy w atrakcyjnej formie, poszerzania kompetencji językowych, a to, jaką pracę znajdziesz w przyszłości w dużej mierze zależy od Twojego charakteru,  zaangażowania i zdobytej wiedzy oraz … od szczęścia.