KL 1C – MAT – FIZ – ANG / /

Należysz do umysłów ścisłych? Do Twoich atutów należą spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to  klasa mat – fiz – ang  z pewnością jest właśnie dla Ciebie.
Jeśli więc marzysz o studiach na kierunkach: ekonomia, matematyka,  mechanika, budownictwo, mechatronika, elektronika, telekomunikacja, robotyka, fizyka teoretyczna, aeronautyka i kosmonautyka, fizyka jądrowa, fizyka doświadczalna to klasa I C będzie najlepszym wyborem.

KLASA 1C

Nie bez powodu mówi się, że matematyka jest królową nauk. Pozwala na lepsze zrozumienie otaczającego nas świata, a dzięki temu – wzbogaca posiadaną już wiedzę i usprawnia przyswajanie nowej. Matematyka jest nauką logicznego myślenia, które jest nieodłącznym aspektem życia.

Fizyka zajmuje szczególne miejsce w naukach przyrodniczych, ponieważ wyjaśnia podstawowe zależności obowiązujące w przyrodzie. Niewątpliwie prawdziwe będzie stwierdzenie, że fizyka otacza nas zewsząd, to właśnie ona opisuje prawa, na jakich funkcjonuje cały Wszechświat. Nauka fizyki otwiera wiele ścieżek kariery na rozmaitych kierunkach studiów. Poznasz jej niezwykły świat oraz przekonasz się, że nauka tego przedmiotu jest fascynująca, pożyteczna oraz bardzo przyjemna.

Pamiętaj, że język angielski jest językiem nauki, biznesu, współpracy międzynarodowej i dyplomacji.  Posługuje się nim ok. 2 miliardy ludzi mieszkających na wszystkich kontynentach. Nauka języka  angielskiego na poziomie rozszerzonym sprawi, że nie będziesz miał żadnych trudności w komunikacji na poziomie międzynarodowym, a to otworzy Ci drzwi na cały świat!

Klasa I C powstała w IV LO w odpowiedzi na zainteresowania uczniów. Wybierając ten profil spotkasz tu ludzi kreatywnych, pragnących zdobyć nowe umiejętności  i nową wiedzę. To tutaj będziesz doskonalić abstrakcyjne i logiczne myślenie, podejmowanie strategicznych decyzji i strategiczne planowanie biorąc udział w ciekawych laboratoryjnych doświadczeniach fizycznych. Dzięki rozszerzonej matematyce, fizyce i językowi angielskiemu zdobędziesz umiejętności, które na pewno przydatne będą w wielu atrakcyjnych, poszukiwanych i dobrze płatnych zawodach. Znajomość logicznego myślenia oraz fachowego słownictwa w języku angielskim dadzą Ci solidny fundament w zdobywaniu dalszej wiedzy.