KL 1A – MAT-FIZ-INF / / KL 1B – MAT-GEO-ANG

Jeśli marzysz o studiach matematycznych, fizycznych czy informatycznych to klasa mat – fiz –  inf jest właśnie dla Ciebie. Klasa 1B jest dla pasjonatów, uwielbiających podróżować, odkrywać tajemnice świata i poznawać nowych ludzi.

KLASA 1A

Wiadomo, że matematyka to klucz i wrota do wszystkich nauk. Jeśli więc marzysz o studiach matematycznych, fizycznych czy informatycznych to klasa mat – fiz –  inf jest właśnie dla Ciebie. Dzięki tym przedmiotom nauczanym na poziomie rozszerzonym możesz studiować transport morski lub lądowy, architekturę czy budownictwo, automatykę, robotykę, elektrotechnikę, mechanikę, biofizykę, inżynierię materiałową,  a nawet astronomię.

Klasa ta powstała w IV LO w odpowiedzi na zainteresowania uczniów i dynamicznie rozwijający się świat technologii informatycznych. Wybierając ten profil spotkasz tu ludzi kreatywnych, pragnących zdobyć nowe umiejętności  i nową wiedzę. To tutaj będziesz doskonalić abstrakcyjne i logiczne myślenie, podejmowanie strategicznych decyzji
i strategiczne planowanie biorąc udział w ciekawych laboratoryjnych doświadczeniach fizycznych, tutaj będziesz zgłębiać tajniki algorytmiki i programowania w popularnych językach. Dzięki rozszerzonej matematyce, fizyce i informatyce zdobędziesz umiejętności, które na pewno przydatne będą w wielu atrakcyjnych, poszukiwanych i dobrze płatnych zawodach.

Klasa A w IV LO, dzięki rozszerzonej matematyce, daje możliwość podjęcia decyzji o wyborze kierunku przyszłych studiów niekoniecznie w klasie pierwszej liceum. Jeśli Twoje zainteresowania będą rozwijać się w nieco innym niż politechniczny kierunku , nic nie tracisz. Z solidnymi podstawami  z matematyki doskonale odnajdziesz się na kierunkach ekonomicznych, biznesowych, a nawet medycznych czy prawniczych. Znajomość logicznego myślenia, podstawy IT i programowania dadzą Ci solidny fundament w zdobywaniu dalszej wiedzy.

Jeśli mimo to trochę obawiasz się rozszerzonej matematyki to dedykujemy Ci myśl Alberta Einsteina: „Nie przejmuj się jeśli masz problemy z matematyką. Zapewniam Cię, że ja mam jeszcze większe”. W IV LO oczywiście nie możemy zapewnić Cię, że zrobisz taką karierę jak A. Einstein, ale pierwszy krok ku niej pomożemy zrobić na pewno.

KLASA 1B

To klasa dla pasjonatów, uwielbiających podróżować, odkrywać tajemnice świata i poznawać nowych ludzi. Pomoże Ci w tym Klub Turystyki Górskiej, w którym miłośnicy górskich wędrówek  poznają różne regiony Polski i zdobywają doświadczenie w organizowaniu wyjazdów turystycznych. Uczniowie tej klasy już  w pierwszym roku nauki uczestniczą
w bardzo ciekawych zajęciach terenowych w Geoparku Wietrznia i na obszarze pozostałych kieleckich rezerwatów. Biorą oni również udział w warsztatach geologicznych i hydrologicznych odbywających się w Instytucie Geografii UJK i na Politechnice Świętokrzyskiej.

Jeśli chcesz pogłębiać swoją wiedzę możesz, pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli, pracować w kołach przedmiotowych i rywalizować  w olimpiadach przedmiotowych, a także walczyć o „Diamentowy Indeks AGH”.

Jest to klasa  dla uczniów o szerokich zainteresowaniach, wykraczających poza typowe ramy nauk ścisłych. Dobór przedmiotów kształconych na poziomie rozszerzonym pozwala na dużą elastyczność w doborze kierunków przyszłych studiów, a dzięki dobrej znajomości języka angielskiego także miejsca studiowania. Rozszerzona matematyka i geografia na maturze są wymagane przy rekrutacji na kierunkach ekonomicznych i biznesowych na wielu uczelniach.
Ten wybór – nie może dziwić – kierunki ekonomiczne wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na dobre perspektywy pracy. Absolwenci kierunków ekonomicznych i biznesowych są poszukiwani w handlu, firmach doradczych i międzynarodowych korporacjach. Jeśli wybierzesz  klasę B możesz aplikować również na kierunku inżynieryjne. Ciekawym wyborem  może być np. informatyka w biznesie, która łączy elementy dwóch różnych dziedzin : ekonomię i matematykę.