KL 1A – MAT-FIZ-INF

Wiadomo, że matematyka to klucz i wrota do wszystkich nauk. Jeśli więc marzysz o studiach matematycznych, fizycznych czy informatycznych to klasa matematyczno – fizyczno –  informatyczna jest właśnie dla Ciebie.

Dzięki tym przedmiotom nauczanym na poziomie rozszerzonym możesz studiować transport morski lub lądowy, architekturę czy budownictwo, automatykę, robotykę, elektrotechnikę, mechanikę, biofizykę, inżynierię materiałową,  a nawet astronomię.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, fizyka, informatyka 

Nauczane języki: I – język angielski, II – język niemiecki

Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, fizyka, informatyka

Wybierając ten profil, spotkasz ludzi kreatywnych, pragnących zdobyć nowe umiejętności  i wiedzę.
To tutaj będziesz doskonalić abstrakcyjne i logiczne myślenie oraz planowanie, podejmowanie strategicznych decyzji, będziesz także zgłębiać tajniki algorytmiki i programowania w popularnych językach. 

Dzięki rozszerzonej matematyce, fizyce i informatyce zdobędziesz umiejętności, które na pewno przydatne będą w wielu atrakcyjnych, poszukiwanych i dobrze płatnych zawodach.

Klasa 1A w IV LO, dzięki rozszerzonej matematyce, daje możliwość podjęcia decyzji o wyborze kierunku przyszłych studiów. Jeśli Twoje zainteresowania będą rozwijać się w nieco innym niż politechniczny kierunku, nic nie tracisz. Z solidnymi podstawami  z matematyki doskonale odnajdziesz się na kierunkach ekonomicznych, biznesowych, a nawet medycznych czy prawniczych. Znajomość logicznego myślenia, podstawy IT i programowania dadzą Ci solidny fundament w zdobywaniu dalszej wiedzy.

Gdy obawiasz się rozszerzonej matematyki, to dedykujemy Ci myśl Alberta Einsteina: „Nie przejmuj się, jeśli masz problemy z matematyką. Zapewniam Cię, że ja mam jeszcze większe”. W IV LO oczywiście  nie możemy zapewnić Cię, że zrobisz taką karierę jak Einstein, ale pierwszy krok ku niej pomożemy zrobić na pewno.