Konkurs „Biznes z klasą”

Dwie drużyny z naszego liceum zakwalifikowały się do II etapu konkursu „Biznes z klasą” organizowanego przez Urząd Miasta Kielce. Drużyna w składzie: Wiktoria Kuropatwa, Julia Kowalska, Amelia Rodak
i Krzysztof Ślefarski przygotowały projekt firmy związanej z branżą turystyczną – „Szkolna Agencja Turystyczna”. Druga drużyna w składzie Mateusz Guz i Jan Bzinkowski swój biznes wiążą z informatyką – „Międzyszkolny Serwis Komputerowy” W związku z powyższym na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli pod opieką Profesora Łukasza Jaszczyka
w prelekcji „Rządowy Program: Pierwszy Biznes – Wsparcie w Starcie” Pana Janusza Krupy, Dyrektora Rozwoju Regionu Banku Gospodarstwa Krajowego. Następnie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Zbigniewa Brzezińskiego z Miejskiego Urzędu Pracy nt. dobrej i atrakcyjnej prezentacji projektu. Ostatnim punktem programu było szkolenie z zakresu business model canvas prowadzonym przez ekspertów z KPT. Zajęcia w Kieleckim Parku Technologicznym miały podnieść kompetencje uczniów
i pomóc w przygotowaniu się do skutecznego zaprezentowania swojego pomysłu na biznes przed jury
w II etapie konkursu.

Previous Article
Next Article