ŚPIEWAJĄCA LEKCJA HISTORII

W przeddzień 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w IV LO w Kielcach odbyła się Śpiewająca Lekcja Historii.

Uczniowie kl. III C przypomnieli koleżankom i kolegom wydarzenia, które doprowadziły do powrotu Polski na mapy Europy. Wspomnieli o Ojcach Niepodległości i ich różnych wizjach Polski, ale wspólnym celu – wolności i suwerenności ojczyzny.

Natomiast uczniowie klas drugich przygotowali koncert pieśni patriotycznych połączony z konkursem na najpiękniejsze wykonanie utworów legionowych. Rozpoczęła go kl. III D – laureaci z ubiegłego roku, zapewniając, że Niepodległa, niepokorna (…) bije rytmem naszych serc. Młodzież śpiewała o szarej piechocie, rozkwitających pąkach białych róż, Pierwszej Kadrowej i o Pierwszej Brygadzie. Uczniowie poznali także historię każdej z pieśni. Zwyciężyła klasa II D, brawurowo informując o przybyciu ułanów pod okienko. Serdecznie gratulujemy!

Pani dyr Edyta Lato, dziękując uczniom za zaangażowanie się w obchody Dnia Niepodległości oraz p.prof. Kindze Kal-Kasprzyk i p.prof. Łukaszowi Jaszczykowi za budowanie atmosfery wspólnoty i patriotyzmu, wspomniała o wielkiej wartości, jaką jest wolność.

Previous Article
Next Article