Fundacja DKMS w IV LO

Przedstawiciele Fundacji DKMS zachęcali naszych uczniów do zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. O swoich doświadczeniach opowiadała Milena Budzyńska (absolwentka Gimnazjum nr 23 w Kielcach:)) która kilka miesięcy temu oddała swoje komórki macierzyste bliźniakowi genetycznemu z Czech. Przedstawiciele Fundacji podkreślali, że rejestracja w bazie to bardzo przemyślana i odpowiedzialna decyzja, z której nie powinno się wycofywać. Można uratować czyjeś życie. Wśród naszych uczniów znaleźli się już tacy którzy po skończeniu 18 lat z całą pewnością zarejestrują się w tej bazie. W październiku zostanie zorganizowana w IV LO kolejna już #KOMÓRKOMANIA czyli rejestracja potencjalnych dawców. Spotkanie z przedstawicielami DKMSu zorganizowała pani profesor Elżbieta Cichy.

Previous Article
Next Article