NARODOWE CZYTANIE W IV LO

„Romantyczność”, „Pani Twardowska”, „Dudarz”, „Powrót taty” oraz inne utwory ze zbioru Adama Mickiewicza pt. „Ballady i romanse” czytali nasi uczniowie 2 września 2022r., w przeddzień ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

IV LO przez całe wakacje poznawało teksty wieszcza, czego dowodem były filmiki zamieszczane na szkolnym facebooku oraz zdjęcia, które pokazują, że zabraliśmy Mickiewicza na wakacje, w różne zakątki świata.

Podczas szkolnego finału Narodowego Czytania pani dyr Joanna Jaworska wręczyła dyplomy uczennicom, które wykazały się znajomością treści „Ballad i romansów” i udzieliły odpowiedzi na pytania, jakie zamieszczaliśmy na fb w czasie wakacji. Kim był „chłopiec piękny i młody” z ballady „Świtezianka”? Z jakich kwiatów plotła wianek bohaterka „Dudarza”? Ilu było zbójców w balladzie „Powrót taty”? Gdzie Twardowski podpisał cyrograf z diabłem? Z kim rozmawiała Karusia? To tylko kilka pytań spośród wielu, na które odpowiedzi znały: Wiktoria Filipczak z kl. 4D, Julia Głowacz z kl. 3E oraz Alicja Nowakowska z kl. 3D. Gratulujemy!

Previous Article
Next Article