SZKOLNE MISTRZOSTWA W WYCISKANIU SZTANGI

W dniu 24.03.2022 r. odbyły się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach I Szkolne Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi na ławeczce poziomej. Do udziału w zawodach zgłosiło się 14 dziewcząt i 14 chłopców. Zawody odbyły się w kategorii  OPEN, a o klasyfikacji końcowej w każdej z grup decydował wynik zaliczonego boju podstawiony do współczynnika Wilks’a uzależnionego od wagi ciała zawodnika.

Każdy z uczestników zawodów miał możliwość wykonania 3 bojów – podejść do zadeklarowanego ciężaru na sztandze. Po oficjalnym ważeniu i zadeklarowaniu pierwszego podejścia i uroczystym otwarciu zawodów przez Panią Dyrektor  Edytę Lato do rywalizacji na sztandze przystąpiły dziewczęta, a następnie chłopcy.

Po zakończeniu wszystkich bojów w kategorii dziewcząt zwyciężyła Julia Giedyk z klasy 3B, podnosząc ciężar 40 kilogramów. Na drugim miejscu uplasowała się Wiktoria Cyran z klasy 3F z ciężarem 30 kilogramów, a trzecią pozycję zajęła Natalia Zięba z klasy 3F z wynikiem 32,5 kilograma. W kategorii chłopców I miejsce zajął Paweł Szostak z klasy 3Ag, podnosząc ciężar 107,5 kilograma, II miejsce zajął Michał Nowak z klasy 3E z wynikiem 115 kilogramów, a trzecią lokatę zajął Miłosz Trzciński z klasy 3Ag z wynikiem 107,5 kilograma. Uroczystego zakończenia zawodów dokonała Pani Dyrektor Joanna Jaworska, która pogratulowała zwycięzcom i uczestnikom zawodów udanej rywalizacji sportowej.

Autor: prof. Krzysztof Zieliński