Jesienne spotkania z poezją

Tradycją naszej Szkoły są odbywające się corocznie „Jesienne spotkania z poezją”. Uczniowie recytują, czytają lub śpiewają utwory wybranych twórców. Swoimi występami wzruszają, dbają o kulturę żywego słowa, lirycznie i nastrojowo pokazują piękno polskiej literatury.

Rok 2021, mocą uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, został ogłoszony Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ten niezwykły poeta pokolenia wojennego, zwanego pokoleniem Kolumbów, urodził się 100 lat temu w 1921 roku, a zginął w czwartym dniu powstania warszawskiego w 1944 roku w wieku 23 lat. Ku Jego pamięci są w tym roku recytowane, czytane i śpiewane przez uczniów naszej Szkoły wiersze, których jest autorem.

Tu usłyszysz wiersze Baczyńkiego:

Aleks

Marcelina

Zuzanna

Previous Article
Next Article