PROGRAM ERASMUS+W NASZEJ SZKOLE

Byliście kiedyś w Portugalii? Albo w Rumunii, a dokładnie rzecz biorąc, w Transylwanii? Tak, właśnie stamtąd pochodził Drakula! Już niedługo najaktywniejsi uczniowie będą mieć szansę odwiedzić miasto Braszów w Rumunii. Ale to dopiero przed nami…
A za nami pierwsza wizyta kadry pedagogicznej w Portugalii. W Vila Nova de Famalicao naszą szkołę reprezentowały panie Ewa Giemza-Głodkowska, Monika Kozubek i Mirosława Wojciechowska. Przez cały tydzień brały one udział w warsztatach dotyczących pogłębiania demokracji, partycypacji i wspierania inicjatyw. Wielkim wsparciem było uczestnictwo naszej instytucji partnerskiej – Stowarzyszenia „Edukacja przez Internet”. Podczas tych warsztatów opracowano plan działań na najbliższe miesiące w każdej ze szkół i instytucji biorących udział w projekcie „Deepening Democracy”. Efekty tych działań poznacie już wkrótce i mamy nadzieję, że z entuzjazmem włączycie się do akcji.
Poza pracą, był też czas na integrację z nauczycielami i edukatorami z Portugalii i Rumunii oraz zwiedzanie najstarszych miast Portugalii – Porto i Bragi, oraz na plażowanie nad Oceanem Atlantyckim.
Śledźcie naszą stronę internetową, Facebooka i Instagrama, gdzie będziemy informować Was o kolejnych działaniach w ramach projektu. Pamiętajcie – następna wizyta dla uczniów i nauczycieli planowana jest w lutym w Rumunii, a warunkiem uczestnictwa będzie Wasza aktywność w działaniach projektowych.

#erasmus #erasmusplus #4lokielce #ivlokielce #4liceum #kielce

Previous Article
Next Article