ZAPRASZAMY DO ODKRYWANIA MAGII TEATRU

Zapraszamy do Naszej galerii teatralnej. Tego nie możesz przegapić.

Uczniowie klasy 2Fg polecają ciekawe spektakle teatralne wybitniejszych polskich reżyserów. Teatr to bardziej wymagająca forma rozrywki, ale dobrze jest oderwać się na chwilę od rutyny, zwłaszcza teraz. Być może dzięki temu nasza wygodna kanapa stanie się fotelem teatralnym i na choć chwilę zapomnimy, że mamy ograniczony kontakt ze światem zewnętrznym.

 By ułatwić Wam zadanie, wybraliśmy siedem bardzo dobrych spektakli, które na pewno warto zobaczyć. Będziemy je prezentować w kolejnych dniach, wśród nich dzieła między innymi: Krzysztofa Warlikowskiego, Jana Klaty i Grzegorza Jarzyny, ale także spektakle szkolnego Teatru Panika. Jak widzicie, jest w czym wybierać.

Zapraszamy zatem do Naszej szkolnej galerii teatralnej!

Transmisja online ciekawego spektaklu

Zosia    

Kim jest współczesna Zosia? Ta z „Pana Tadeusza” i ta z II części „Dziadów” Mickiewicza? Spektakl w reżyserii Marty Streker powstał w ramach projektu „Mickiewicz. Transmisja”. Pokazuje współczesne propozycje spojrzenia na Zosię – tę ze słuchawkami na uszach, Zosię z betonowego blokowiska i tę pielęgnującą ogród. Zosia – to już nie dziewczynka, jeszcze nie kobieta, zamknięta w swoim wyimaginowanym świecie jest postacią intrygującą i wcale niełatwą do rozszyfrowania.

Previous Article
Next Article