We wrześniu startuje kolejna edycja “Koduj z Gigantami”!

Już po raz siódmy zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym do wzięcia udziału w darmowych warsztatach programowania!

W tym roku warsztaty będą się odbywać w terminach 12 – 13 oraz 19 – 20 września w wybranych miastach w całej Polsce. Z uwagi na wyjątkową sytuację wywołaną pandemią koronawirusa, oprócz warsztatów stacjonarnych, przewidziane są interaktywne zajęcia online w małych grupach.

Honorowe patronaty nad akcją objęli włodarze wszystkich miast, w których wydarzenie będzie się odbywać. Do honorowych patronatów Koduj z Gigantami dołączył także Ośrodek Edukacji Narodowej.

“Koduj z Gigantami” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.

Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. Podczas nich, dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje. 

Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej:

– uczestnicy 7 – 9 lat: SCRATCH,

– uczestnicy 10 – 12 lat: SCRATCH, APP INVENTOR,

– uczestnicy powyżej 13. roku życia: C#, VISUAL STUDIO.

Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny warsztatów znajduje się pod linkiem:

>>Harmonogram<<

>>Program wydarzenia<<

Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest indywidualna rejestracja każdego z uczestników. Zapisów będzie można dokonywać od 1 września poprzez stronę:

www.kodujzgigantami.pl

Tak, jak w poprzednich edycjach, także tym razem zapraszamy szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Koduj z Gigantami.

W tej edycji tematem konkursu to Bezpieczeństwo w Internecie. Konkurs zostanie ogłoszony na fan page’u Gigantów Programowania wraz ze wszystkimi szczegółami.

W konkursie przewidziano nagrody dla szkoły, osoby, która wykona najlepszy projekt, oraz dla nauczyciela nagrodzonej osoby.

Dla szkoły:

  • 1 x laptop Dell Inspiron,
  • 3 x książki autorstwa założycieli szkoły Giganci Programowania “Młodzi giganci programowania. Scratch”; wyd. Helion. (do dyspozycji szkoły).

Dla Autora / Autorki najlepszego projektu:

  • 1 x klawiatura gamingowa Logitech PRODIGY,
  • 1 x myszka gamingowa Logitech HERO, 
  • 1x Voucher na Semestralny kurs programowania w szkole Giganci Programowania.

Dla nauczyciela osoby, która wykona najlepszy projekt:

  • 1x tablet Huawei MediaPad.

Informację o konkursie oraz nagrodach znajdą Państwo także na stronie:

>>KONKURS<<

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferująca od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści z zacięciem pedagogicznym.

Gorąco zachęcamy szkoły do przekazania informacji uczniom o możliwości wzięcia udziału w praktycznych warsztatach programowania “Koduj z Gigantami”. Jest to świetna okazja, aby spróbować swoich sił w programowaniu i dowiedzieć się więcej o ścieżce edukacji prowadzącej do zawodu w branży IT.

Pod linkiem znajdą Państwo plakat akcji Koduj z Gigantami w pliku pdf, który mogą Państwo wydrukować i przypiąć na tablicy informacyjnej w szkole lub zamieścić na stronie internetowej szkoły.

Poniżej przesyłamy propozycję treści wraz z grafiką, którą mogą Państwo udostępnić na swoich kanałach społecznościowych i stronie internetowej. [Termin i lokalizację można uzupełnić na podstawie załączonego harmonogramu.]

Drodzy uczniowie!

Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania! Jeśli chcecie poznać świat tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania, wydarzenie Koduj z Gigantami jest właśnie dla Was!

Już od 1 września możecie zapisać się na następujące zajęcia:

– SCRATCH – uczestnicy 7-9 lat,

– SCRATCH, APP INVENTOR – uczestnicy 10-12 lat,

– C#, VISUAL STUDIO – uczestnicy powyżej 13. roku życia.

Warsztaty będą odbywać się [termin, lokalizacja].

Sprawdź szczegóły i wypełnij wraz z rodzicem formularz zapisowy, aby zarezerwować miejsce:

https://www.giganciprogramowania.edu.pl/koduj_z_gigantami

Na zajęcia zapraszają @Giganci Programowania.

Zapraszamy do rejestracji,

Giganci Programowania
Aby nie przegapić żadnych informacji zapraszamy do obserwowania nas
na Facebooku https://www.facebook.com/giganciprogramowania
 i Instagramie https://www.instagram.com/giganciprogramowania

Pozdrawiamy,

Giganci Programowania

www.giganciprogramowania.edu.pl/

Previous Article
Next Article