Hej wakacje, hej przygodo!

Według prognoz piątek 26 czerwca 2026 roku miał być upalny. Rzeczywiście temperatura powietrza przekraczała 30 stopni Celsjusza, świeciło słońce, na niebie nie było ani jednej chmurki. W takich wakacyjnych warunkach atmosferycznych uczniowie IV LO w Kielcach kończyli rok szkolny 2025/2026. Promienni, uśmiechnięci, zrelaksowani wchodzili do szkoły, by odebrać świadectwa, dyplomy i pochwały. W tym dniu p. dyr Edyta Lato wręczyła dyplomy prymusom, czyli uczniom, którzy uzyskali średnią 5,0 i więcej oraz uczniom z najwyższą średnią na poziomie poszczególnych klas. Pani Dyrektor wyróżniła także uczniów z najwyższą frekwencją. Nagrodzeni zostali również uczestnicy konkursów i zwycięzcy gry miejskiej. Wszystkim uczniom Pani Dyrektor gratulowała wyników w nauce, bo wszyscy uzyskali promocję.

Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła uczniom wspaniałych wakacji, pięknych marzeń i realizacji pasji, by mogli, podobnie jak tegoroczny absolwent naszej Szkoły, Piotr Zarzycki – zdobywca nagrody Nadzieje Kielc, czerpać satysfakcję ze swoich działań i osiągać wymierne korzyści.

Zanim uczniowie powiedzieli ,,Hej wakacje, hej przygodo!”, usłyszeli ostatni w tym roku szkolnym dzwonek, którym odesłała uczniów na upragniony wypoczynek, legenda IV LO, emerytowana już, Pani Woźna Halina Kowalik.

Previous Article