Klasa 1C z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie

Humanista to człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach, otwarty na świat i tolerancyjny. To właśnie Ty?! Wspaniale! Zatem zapraszamy do klasy o profilu humanistycznym. Dzięki niej lepiej poznasz świat teatru, współpracujemy bowiem z Teatrem im. S. Żeromskiego w Kielcach oraz Teatrem im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a poza tym prowadzimy teatr szkolny.

            Poszerzysz również swoją wiedzę o filmie – korzystamy z oferty każdego kina w mieście, organizując wyjścia na różne seanse, także kina dokumentalnego (NURT).

            Poznasz wiele ciekawych osób, gdyż organizujemy spotkania z ludźmi kultury (np. aktorami, poetami), a także wybitnymi osobowościami (we współpracy z Domem Kultury „Zameczek”).

            Poznasz świetną literaturę nie tylko na lekcjach, ale także w dyskusjach pozalekcyjnych. Będziesz mieć również możliwość rozwinięcia własnej aktywności twórczej,
m.in. poprzez udział w różnych konkursach literackich.

            Tu możesz rozwijać swój talent oratorski poprzez udział w szkolnej Lidze Debat Oksfordzkich, realizować swoje pasje w konkurencjach z uczniami innych szkół
w różnorodnych konkursach i olimpiadach historycznych, a także z zakresu wiedzy o społeczeństwie (m.in. w Olimpiadzie Historycznej, Prawnej, Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Zwolnieni z Teorii oraz konkursach organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej czy Konkursach Debat Oksfordzkich).

            Bądź pewien, że uzyskasz od swoich nauczycieli pomoc merytoryczną oraz wsparcie mentalne,  a dla chętnych – dodatkowe zajęcia.

            Jeśli chcesz prezentować i rozwijać swoje talenty artystyczne, biorąc udział w niekonwencjonalnych lekcjach historii i przygotowywać imprezy artystyczne i patriotyczne (uczczenie świąt narodowych, organizowanie przez Szkolny Klub Historyczny spotkania
ze świadkami historii) – to IV LO również  jest miejscem właśnie dla Ciebie.

            To tu wykażesz się inicjatywą, umiejętnością współpracy, poznasz tajniki udanych wystąpień przed publicznością, uczestnicząc w szkolnym konkursie piosenki patriotycznej dla klas pierwszych.

           A być może wolisz poznawać świat, zwiedzając ciekawe miejsca, muzea, uczestniczyć w rozprawach sądowych (naturalnie jako widz) – IV LO wszystko to Ci gwarantuje i oczywiście wiele innych niespodzianek, ale to musisz już sprawdzić sam/sama.

Psychologia, socjologia, prawo, dziennikarstwo, aktorstwo to kierunki do studiowania, których przygotujesz się wybierając tę klasę.