Klasa 1B z rozszerzonym programem nauczania matematyki, geografii i języka angielskiego

To klasa dla pasjonatów, uwielbiających podróżować, odkrywać tajemnice świata i poznawać nowych ludzi. Pomoże Ci w tym Klub Turystyki Górskiej, w którym miłośnicy górskich wędrówek  poznają różne regiony Polski i zdobywają doświadczenie w organizowaniu wyjazdów turystycznych. Uczniowie tej klasy już  w pierwszym roku nauki uczestniczą
w bardzo ciekawych zajęciach terenowych w Geoparku Wietrznia i na obszarze pozostałych kieleckich rezerwatów. Biorą oni również udział w warsztatach geologicznych i hydrologicznych odbywających się w Instytucie Geografii UJK i na Politechnice Świętokrzyskiej.

Jeśli chcesz pogłębiać swoją wiedzę możesz, pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli, pracować w kołach przedmiotowych i rywalizować  w olimpiadach przedmiotowych, a także walczyć o „Diamentowy Indeks AGH”.

Jest to klasa  dla uczniów o szerokich zainteresowaniach, wykraczających poza typowe ramy nauk ścisłych. Dobór przedmiotów kształconych na poziomie rozszerzonym pozwala na dużą elastyczność w doborze kierunków przyszłych studiów, a dzięki dobrej znajomości języka angielskiego także miejsca studiowania. Rozszerzona matematyka i geografia na maturze są wymagane przy rekrutacji na kierunkach ekonomicznych i biznesowych na wielu uczelniach.
Ten wybór – nie może dziwić – kierunki ekonomiczne wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na dobre perspektywy pracy. Absolwenci kierunków ekonomicznych i biznesowych są poszukiwani w handlu, firmach doradczych i międzynarodowych korporacjach. Jeśli wybierzesz  klasę B możesz aplikować również na kierunku inżynieryjne. Ciekawym wyborem  może być np. informatyka w biznesie, która łączy elementy dwóch różnych dziedzin : ekonomię i matematykę.