Klasa 1A z rozszerzonym programem nauczania matematyki, fizyki i informatyki

Wiadomo, że matematyka to klucz i wrota do wszystkich nauk. Jeśli więc marzysz o studiach matematycznych, fizycznych czy informatycznych to klasa mat – fiz –  inf jest właśnie dla Ciebie. Dzięki tym przedmiotom nauczanym na poziomie rozszerzonym możesz studiować transport morski lub lądowy, architekturę czy budownictwo, automatykę, robotykę, elektrotechnikę, mechanikę, biofizykę, inżynierię materiałową,  a nawet astronomię.

Klasa ta powstała w IV LO w odpowiedzi na zainteresowania uczniów i dynamicznie rozwijający się świat technologii informatycznych. Wybierając ten profil spotkasz tu ludzi kreatywnych, pragnących zdobyć nowe umiejętności  i nową wiedzę. To tutaj będziesz doskonalić abstrakcyjne i logiczne myślenie, podejmowanie strategicznych decyzji
i strategiczne planowanie biorąc udział w ciekawych laboratoryjnych doświadczeniach fizycznych, tutaj będziesz zgłębiać tajniki algorytmiki i programowania w popularnych językach. Dzięki rozszerzonej matematyce, fizyce i informatyce zdobędziesz umiejętności, które na pewno przydatne będą w wielu atrakcyjnych, poszukiwanych i dobrze płatnych zawodach.

Klasa A w IV LO, dzięki rozszerzonej matematyce, daje możliwość podjęcia decyzji o wyborze kierunku przyszłych studiów niekoniecznie w klasie pierwszej liceum. Jeśli Twoje zainteresowania będą rozwijać się w nieco innym niż politechniczny kierunku , nic nie tracisz. Z solidnymi podstawami  z matematyki doskonale odnajdziesz się na kierunkach ekonomicznych, biznesowych, a nawet medycznych czy prawniczych. Znajomość logicznego myślenia, podstawy IT i programowania dadzą Ci solidny fundament w zdobywaniu dalszej wiedzy.

Jeśli mimo to trochę obawiasz się rozszerzonej matematyki to dedykujemy Ci myśl Alberta Einsteina: „Nie przejmuj się jeśli masz problemy z matematyką. Zapewniam Cię, że ja mam jeszcze większe”. W IV LO oczywiście nie możemy zapewnić Cię, że zrobisz taką karierę jak A. Einstein, ale pierwszy krok ku niej pomożemy zrobić na pewno.